- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Prezidentė pagerbė tremties vietas tvarkiusius židikiškius

Prezidentė sveikino ir kelionėje prie židikiškių prisijungusį „Misija Sibiras“ organizatorių Gintautą Alekną. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su lietuvių tremties vietas ir kapines Sibire tvarkančiais projekto „Misija Sibiras“ ir bendrijos „Lemtis“ atstovais bei Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniais.


Skatino veikti

Minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną šalies vadovė diskutavo apie pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą.
„Ypatingų mūsų visų pastangų reikia ne tik laisvei apginti, bet ir jos istorinei atminčiai išsaugoti. Kol bus gyva tautos istorija, tol turėsime nepriklausomą valstybę. Todėl puoselėkime, domėkimės ir saugokime ją, kad galėtumėme mūsų tautos istorinę atmintį perduoti visoms ateities kartoms“, – sakė šalies vadovė.
Gyvai prisiliesti prie istorijos ir nuveikti konkrečius darbus, pasak Prezidentės, gali kiekvienas iš mūsų. Tai galima padaryti ir savo mieste ar miestelyje tvarkant ir prižiūrint tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų, nepriklausomybės savanorių ir kitų reikšmingų Lietuvos istorijai asmenybių kapus. Šalies vadovė pabrėžė, kad kuo daugiau jaunų ir pilietiškų žmonių prisijungs prie tokių iniciatyvų, tuo ilgiau Lietuvos istorija išliks gyva.


Padarė užsibrėžtus darbus

Praėjusią savaitę iš Permės srities grįžę židikiškiai kupini įvairių įspūdžių. Šios ekspedicijos vadovė Gražina Žukauskienė džiaugėsi sėkminga kelione.
„Viskas kartu  – ir geri įspūdžiai, ir nuovargis“, – sakė G. Žukauskienė „Santarvei“, pridūrusi, kad pavyko padaryti visus užsibrėžtus darbus.
Įvairių Permės srities kaimų lietuvių kapinaitėse židikiškiai atstatė kryžius, tvoras, tvarkė jų prieigas.
Komanda itin teigiamai vertina Prezidentės parodytą dėmesį. G. Žukauskienė pridūrė, kad su Prezidente dalijosi įspūdžiais, o ši savo ruožtu pažadėjo svarbią misiją vykdančius žmones prisiminti ir pagerbti dar ne kartą.