Pristatyti „nepatogių“ ligų tyrimų rezultatai

Svajūnas Barakauskas sako, kad nuolat atliekami gyventojų sveikatos tyrimai pamažu keičia ir pačių gyventojų požiūrį į ligų prevenciją. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės rėmimo programos lėšomis šiemet buvo finansuojami tyrimai dėl sifilio, ŽIV, hepatitų B ir C, tuberkuliozės infekcijų į rizikos grupę pakliūvantiems gyventojams.
Tyrimus atliko medicininių tyrimų laboratorija „Medicina practica“.

Per šiuos metus pagal programą mažeikiškiams atliktų tyrimų rezultatus apžvelgė „Medicina practica“ gydytoja Gitana Skendelytė.
Tyrimų tikslas buvo gerinti ankstyvąją diagnostiką, užkertant kelią tolesnėms infekcijoms plisti, mažinant pavojų sveikiems rajono gyventojams užsikrėsti nuo sergančiųjų.
Tiksline tiriamųjų grupe buvo pasirinkti sveikatos priežiūros specialistai, kasdien turintys tiesioginių kontaktų su ligoniais, Socialinių paslaugų tarnybos darbuotojai, o taip pat – sveikatos priežiūros įstaigų pacientai, kurie yra rizikos grupėje sirgti infekcijomis, nakvynės namų gyventojai. Buvo tiriami ir asmenys, kurie, sužinoję apie vykdomus tyrimus, kreipėsi į laboratoriją. Jiems visiems, kaip sveikatingumo projekto dalyviams, tyrimai buvo atliekami nemokamai.
Pasak gydytojos, dėl lytiškai plintančių infekcijų, hepatito B ir C buvo ištirti 265 asmenys. Nustatyti 3 ŽIV atvejai. Tai yra tiek pat, kaip ir pernai. Buvo nustatyti 5 hepatito C atvejai.
Diagnozuojant tuberkuliozę – vieną seniausių ir klastingiausių ligų, efektyvus ir greitas kvantiferono testas buvo atliktas 70 mažeikiškių. Gauta 17 teigiamų atsakymų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*