Rajono mokinių sportas – duobėje?

Sporto taryba nutarė išsiaiškinti, kokios yra galimybės į biudžetą atskira eilute įrašyti finansavimą mokyklų sportui. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sporto tarybos posėdyje aptariant mokinių sportą virė aistros. Ieškota ne tik kaltų, bet ir spręsta, kaip išlipti iš duobės.
Vicemerei pasigedus atsakingo už moksleivių sportą žmogaus, paaiškėjo, kad tokios funkcijos įeina… į Savivaldybės vyriausiojo specialisto Petro Norvilo pareigas.
Sporto tarybos posėdyje informaciją apie mokinių sportą pateikusi Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Česnienė didelių problemų neįžvelgė – esą sportinis gyvenimas pakankamai aktyvus. Varžybos vykstančios mokyklose, tarp mokyklų, mažeikiškiai dalyvauja ir šalyje organizuojamose varžybose.
Suskaičiuota, kad praėjusiais metais rajono kvadrato, krepšinio, lengvosios atletikos, futbolo ir kitose varžybose dalyvavo 69 komandos, t. y. 702 mokiniai.
Sporto tarybos narių nesužavėjo A. Česnienės pateikta informacija. Atvirkščiai – iš pristatytų skaičių įžvelgta nemažai problemų.
Rajono mokyklas lanko šiek tiek per 7200 vaikų. Palyginus tą skaičių su dalyvaujančiųjų varžybose, pastebėta, kad aktyviau sportuoja tik kas dešimtas mokinys.

Kas kaltas dėl tokios situacijos ir kaip numatoma ją gelbėti, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

14 Atsakymų į “Rajono mokinių sportas – duobėje?”

 1. ATSAKINGI RAJONE parašė:

  PETRULEVICIUS uz krepsinio ”KASA”, NORVILAS uz ”BANIA”

 2. ? parašė:

  O tas mokytojas kur kalba švietimo vadovas dirba Gabijos gimnazijoje?

 3. Tėtis parašė:

  Mano vaikas mokosi Pavasario pagr. mokykloje dalyvaudamas kvadrato ir Drąsūs ,stiprūs ,vikrūs , varžybose tampa stipriausiais Lietuvoje . Ir kaip nustebau kai pavasarį buvo pagerbiami bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai garsine savo miestą. Ir darbų ir dailes ir matematikos ir visų kitų dalykų vaikai buvo pagerbti tik va kūno kultūros NE. Gal kūno kultūrą išbrauke iš bendrojo lavinimo programos ? Į tai geriausiai gali atsakyti visi valdininkai atsakingi už sportą . Mažeikiams reikalingas vienas geras mylintis sportą veiklus žmogus , o dabar savivaldybėje tik vaizduojantis kad dirba. O vaikai labai nori sportuoti …

 4. Kito dalyko mokytoja parašė:

  Ko čia tuo sportu tiek susirūpinot lyg tai mokyklose nebūtų svarbesnių dalykų kuo rūpintis?

 5. Juzis parašė:

  gaila, kad pasigendama tik atsakingo už ką nors žmogaus, tad reikia suprasti, kad į tą vietą jau taiko po rinkimų, o nesprendžia reikalą iš esmės, sutvarko sporto aikšteles, skiria finansus.

 6. Vytautas Radziunas parašė:

  Vien apsilankius Ventos progimnazijos stadione aisku kokia sporto baze mokyklose.Koks gali buti sportas ant asfalbetonio begimo taku.O kur suoliu i toli,auksti sektoriai.O kur jaunieji futbolininkai daro gamtinius reikalus?Ogi uz konteinerio.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  aR DALYVAVIMAS varžybose aktyvaus sporto rodiklis?

 8. Klausimėlis parašė:

  Padėkite susigaudyti situacijoje Čėsnienė pateikia už mokinių sportą ataskaitą, o pasirodo, kad Norvilas atsakingas už mokinių sportą, už ką tada atsakingas patarėjas sporto klausimais Petrulevičius ir už ką tada atsakinga vicemerė globojanti sportą, kultūrrą, švietimą Bernotienė ir nežinanti kasa tsakingas už mokinių sportą?

 9. keista parašė:

  kad savivaldybės klierkams tinka toks specialistas? Kas jį globoja? Įdomu labai.

 10. klausimas ne į temą parašė:

  Respublikiniai portalai jau nuo vakar rašo apie dingusią mažeikiškę,tik kodėl šis portalas tyli?
  http://www.delfi.lt/news/daily/crime/ieskoma-dingusios-studentes-sukuojami-miskai-pakeltas-sraigtasparnis.d?id=66427936

 11. aha parašė:

  Norvilas sporto vadovas-CIRKAS. Saunu,kad dar pilva panesa, o dar nosis paraudusi (matyt nuo salcio).
  Taipir matosi fukcionieriu klanas.

 12. Ona parašė:

  Iš P.Norvilo sporto specialistas, kaip iš manęs kosmonautė. Kai dar dirbo P.Dargvainis ir visus fizrukus kritikuodavo dar buvo rezultatai, o dabar vienas juokas. Sporto mokyklos direktorius taip pat viską vynioja į vatą ir nieko nedaro. Vaikai absoliutūs tinginiai, fizrukai nesudomina, todėl ir nėra rezultatų.

 13. Gediminas parašė:

  Tegul pažiūri kaip Plungė tvarkosi su sporto reikalai ir tegul ima pavyzdį. Nėra labai idealiai ten, bet jei pasiektume nors tiek kiek jie, tada nekiltu tokių klausimų. Kiekviena vakarą kazkoks sporto renginys vyksta ir jaunimui ir suaugusiems. Ten pilna įvairiausių popamokinių veiklų, nuo šachmatų iki regbio. O Mažeikiuose tik krepšinis, futbolas ir stalo tenisas. Kol buvo mokytoju Petras Dargvainis, dar gana stiprios vykdavo lengvosios atletikos treniruotės ir iš jų turėdavome kelis prizininkus per metus. Manu, kad Mažeikiuose laikas keisti požiūrį i sportą. Jau kokia 10 metų stovime vietoje ir nieko nedaro mūsų sporto specialistai. Laikas keisti sporto mokyklos direktorių ir savivaldybės vyriausiajį specialistą. Vicemerė S.Bernotienė pati yra buvusi kūno kultūros mokytoja ir, manau, kad ji žino kaip būdavo ankščiau ir kaip yra dabar, todėl ir pastebėjo, kad ne taip turi vykti Mažeikių sportinis gyvenimas. Ir tegul klibina tuos sporto specialistus, gal pajudės reikalai iš vietos

 14. vilius parašė:

  cirkas ir tiek, Taryba durniais apsimeta,kad nežino jog P.Norvilas nieko nedirba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*