Rajono vadovai: dabar svarbiausia – sąmoningumas

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Po šįryt Mažeikių rajono savivaldybėje vykusio ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdžio, kuriame dalyvavo pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, Greitosios medicinos pagalbos centro, ligoninės atstovai, situaciją apie koronaviruso valdymą Mažeikių rajono vadovai pakomentavo spaudos konferencijoje.
Rajono vadovai akcentavo: dabar svarbiausi dalykai – susiklausymas, sąmoningumas, susikaupimas, pagarba vieni kitiems.

Vieta saviizoliacijai – viešbutyje
Pasak Mažeikių rajono vadovų, šiuo metu didžiausias iššūkis yra tai, kad visuomenė labai plačiai interpretuoja karantino, saviizoliacijos sąvokas.
Grįžusieji iš užsienio privalo 14 dienų praleisti saviizoliacijoje – niekur nevaikščioti, nekontaktuoti nei su savo artimaisiais, nei su kitais asmenimis. Saviizoliacija galioja visiems grįžtantiems iš užsienio ir nepriklausomai nuo to, iš kokios šalies žmonės sugrįžo, nepriklausomai nuo profesijos.
Jei asmuo neturi galimybės 2 savaites izoliuotis nuo artimųjų savo namuose, Savivaldybė sudarė sutartį su „Astrum palace“ viešbučiu. Čia grįžusieji galės būti, tačiau maistą, higienos priemones izoliuotiesiems turės parūpinti artimieji.
Rajono vadovai akcentuoja: saviizoliacija nereiškia, kad žmonės yra užsikrėtę šiuo virusu. Taikant šią priemonę, siekiama sustabdyti viruso plitimą.

Sistema „streikuoja“
Pasak Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovės Laimos Nagienės, patekti į asmens sveikatos priežiūros įstaigas karantino laikotarpiu nebus paprasta.
Dauguma žmonių žino savo šeimos gydytojų telefono numerius, todėl esant bėdai pirmiausia reikia jiems paskambinti ir pasitarti. Juolab kad nedarbingumo pažymėjimus medikai išduoti gali ir nuotoliniu būdu.
Kadangi dabar nedirba lopšeliai-darželiai, mokyklos, tėvai, neturintys kur palikti savo vaikų, lieka namuose. Sveikų vaikų slaugai nedarbingumo pažymėjimai tėvams yra išduodami 14 dienų.
Tiesa, šiuo metu, manoma, kad dėl didelės apkrovos, stringa interneto sistema e. sveikata, kuria naudojantis išduodami nedarbingumo pažymėjimai, išrašomi elektroniniai vaistų receptai. Tačiau tikimasi, kad netrukus trikdžiai bus pašalinti.

Tokių didelių mastų nesitikėjo
Pasak savivaldybės administracijos direktorės L. Nagienės, Greitosios medicinos pagalbos medikai iki šios dienos popietės į Šiaulių ligoninę vežė 3, į Klaipėdos ligoninę – 5 pacientus, kurie, įtarta, galimai galėjo būti užsikrėtę koronavirusu. Iš šių 8 asmenų 2 į Klaipėdą išvežti vakar, o dabar laukiama jų tyrimų rezultatų.
„Mes iš pradžių tikrai nežinojome, kad tiek daug mažeikiškių buvo išvykę į užsienį ir iš jo grįžta. Ir dabar parplaukia keltas, kuriame yra 4 mažeikiškiai“, – kalbėjo L. Nagienė.
Savivaldybės vadovai ragino gyventojus nepanikuoti patiems ir nekelti panikos aplinkiniams.

Iškilus klausimų skambinkite mob. 8 687 79 461 (Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius), mob. 8 614 56 417 (Savivaldybės gydytojas), mob. 8 656 43 141 (Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas).
Koronaviruso karštoji linija – 1808.

4 Atsakymai į “Rajono vadovai: dabar svarbiausia – sąmoningumas”

 1. Anonimas parašė:

  ką sako p.Apolinaras?

 2. Tu Kodėl parašė:

  Ar jūs dar nežinojot, kad mes niekaip dar neatsiplėšiame nuo sovietinių laikų palikomo??? Visos problemos tušuojamos, žmonės glušinami, kitaip tariant ieškoma kvailių, pasitelkiant kalbas ir daugžodžiavimą. Kaip ir tuomet, taip ir dabar Tiesa mūsų pačių priešas. Kažin ar šiame amžiuju išvysime tiesą…Sėdi karalienės ir karaliai savo pilyse ir valdo nustekentą, suvargusią, įbaugintą tautą…Todėl nieko nežinom ir nieko nematom, manau, vos ne kaip Š. Korėjoje…

 3. Kodėl???????? parašė:

  Kodėl neatsakote į klausimą, kur yra M. Račkausko vaikai, praėjusią savaitę vykę į Ispaniją??? Ar palikote juos likimo valiai? Kodėl slepiate tiesą?

 4. Darius parašė:

  Tai kodėl du žmonės buvo patalpinti į krizių centrą adresu Ventos 16? Ten kur už sienos gyvena senjorai , o krizių centre mamos su mažais vaikais. Jai pilietiškos gyventojos nebūtų laiku pradėjusios viešinti , tai taip ir būtų viskas “nuplaukę”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video