Rajono vandens telkinius papildė lynai

Aplinkosaugininkai su kintiškiais lynus į Ventą paleido prie miesto paplūdimio. Nuotrauka iš departamento archyvo

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento rajonų agentūrų darbuotojai stebėjo lynų įveisimą valstybiniuose vandens telkiniuose.
Kaip informavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas, UAB „Kintai“ darbuotojai į Mažeikių rajone esančius vandens telkinius paleido 4 tūkst. užaugintų lynų: pustrečio tūkstančio žuvų paleista į Ventos upę, pusantro tūkstančio – į Juodeikių tvenkinį. Tūkstantis lynų papildė ir gretimo Plungės rajono Rotinėnų tvenkinį.
Kaip informavo aplinkosaugininkai, į valstybinius vandens telkinius įleisti po šimtą gramų sveriantys ir jau antrus metus skaičiuojantys lynai.
Tai jau antras įžuvinimas šiais metais rajono valstybiniuose vandens telkiniuose – gegužę į Viešetės, Lūšės ir Šerkšnės upes įleista 9 tūkst. šlakių, kurie buvo atvežti iš Pabradės rajone esančių tvenkinių. Tiesa, tai buvo šlakių jaunikliai, pasaulį išvydę šiemet.
Šių metų įžuvinimo apimtys jau artėja prie pernykščių – pernai valstybinius vandens telkinius mūsų rajone papildė 15 tūkst. žuvų.

One Reply to “Rajono vandens telkinius papildė lynai”

  1. qwerty parašė:

    Nieko sau….lynai pliaže Ventos upėje paleidinėjami…..Lynams upės nėra idealios buveinės….iš viso rajono vandenis reikia labiau įžuvinti plėšriosiomis rūšimis: lydekomis, starkiais ir pan., nes “baltos” žuvies ryškus perteklius yra dabar rajono vandenyse…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*