Raudonąjį Kryžių drebina nesutarimai

Raudonojo Kryžiaus Mažeikių skyrius kol kas išvengė uždarymo – savo veiklą jis tęs ir toliau. Vido STANKAUS nuotr.

Gegužės pabaigoje vykusiame Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos suvažiavime nebuvo patvirtintos veiklos ir finansinės ataskaitos. Suvažiavimo delegatai išreiškė nepasitikėjimą valdyba ir jos pirmininku bei pareikalavo sušaukti neeilinį suvažiavimą.
Už tai balsavę delegatai buvo nubausti – jie neteko draugijos nario statuso. Tarp išmestųjų – ir Mažeikių skyriaus savanorė, pirmosios pagalbos instruktorė Vykinta Korsakienė.
Iš draugijos pašalinti jos nariai atstatyti savo narystę siekia teisinėmis priemonėmis.

Suvažiavime iš 20 Lietuvoje tuo metų veikusių Raudonojo Kryžiaus skyrių dalyvavo delegatai iš 16-os (po vieną atstovą). Tarp darbotvarkės klausimų vienas svarbiausių buvo 2018 m. veiklos ir finansinių ataskaitų tvirtinimas. Tačiau šį kartą viskas vyko ne taip, kaip įprastai: nei viena, nei kita atskaita nepatvirtinta – prieš balsavo net 13 delegatų.
Ataskaitas pristačiusioms Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinei sekretorei Gintarei Guzevičiūtei ir finansininkei Svetlanai Semaškienei lyg iš gausybės rago pasipylė nepatogūs klausimai, replikos.
Suvažiavimo dalyvius domino, kodėl sumažėjo skyrių, kodėl parduodami jų pastatai, kur panaudojami gauti pinigai, kur panaudojama iš užsienio gauta parama, kodėl skyriams draudžiama projektinė veikla ir kiti klausimai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Raudonąjį Kryžių drebina nesutarimai”

 1. Anonimas parašė:

  Tai skirta informuoti plačiąją visuomenę, kad dabar yra suteikiama lengva paskola su 2% palūkanų norma, tik rimtiems žmonėms reikia pasirašyti dabar su toliau nurodyta kontaktine informacija.

  „Whats’App“ numeris: +12247574068

 2. Roma parašė:

  Nebūkim pikti, rašote, kad” užsidirbo per RK”, bet juk dirbo, kodėl šaipomės iš dirbančių. Tie kas už “ačiū” atlieka gerus darbus, laikome keistuoliais, lietuviams neįtiksi. Atsiminkit, iškilus problemai, ar atsitikus bėdai bet kokia parama, finansinė, moralinė yra labai labai reikalinga. Linkiu visiems atjautos ir kantrybės, darykime gerus darbus ir už atlygį ir už ačiū.

 3. Mažeikiškis parašė:

  Gera nevyriausybinė organizacija, kuo Mažeikiuose nevyriausybinių organizacijų daugiau, tuo geriau. Dirba paprasti žmonės: teko kreiptis ne vieną kartą ir sulaukiau pagalbos. Asmeniškai nepažįstu nei vienos darbuotojos, bet pagalbos sulaukiau iš visų.

 4. mažeikiškis parašė:

  Aš džiaugiuosi, kad Mažeikiuose yra Raudonasis Kryžius. Teko būti Vykintos vedamuose mokymuose – jie labai įtaigūs.Darbe buvau ne vieną sykį – jie patys geriausi. tikrai išmokau teikti pagalbą.
  Teko ir pagalbos kreiptis – tuoletinės kėdės senai mamai prireikė – gavau moralinę ir kitokią pagalbą.

 5. Čia dabar parašė:

  Čia dabar,kas verkšlena….tik ne Vykintai Korsakienei verkti,užsidirbo nemažai per Raudonąjį Kryžių.Buvo antraeilininkė,niekad už ačiū nedirbo,o šiaip viskam būna pabaiga,neliko bedarbė,tegul neverkšlena.Kas liečia patalpas,jos vienai sėdinčiai bobutei yra per didelės,faktas ir dar patalpos priklauso Vilniui ir kam kas neaišku?Taip kad palaikymo ponia Vykinta tegul neieško,jo ir nebus….
  Neverk

 6. idomu parašė:

  Idomu, o kam priklauso patalpos tuo adresu? Kiek pamenu, buvo rasyta, kad patalpas Raudonam Kryziuj nupirko uzsienieciai. Kieno dabar sios patalpos?

 7. Nesuprantu parašė:

  Gal kas galite paaiškinti, kaip galima atstovauti skyriui, kuris išregistruotas 218-6-19,?

 8. ui ui ui parašė:

  Užsiraukė kai kieno melžiama karvutė

 9. Lina parašė:

  Korsakienė tikrai nebuvo savanorė, meluoja ir kiršina visą Raudonąjį Kryžių.

 10. Osvaldas parašė:

  Vykinta Korsakienė,jokia ne savanorė buvo,gaudavo atlygį už pravestus pirmosios pagalbos kursus(vėl meluojat)!

 11. Bet Mažeikiuose filialo nėra. parašė:

  2018-06-19 Juridinis asmuo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių filialas (registracijos adresas Mažeikių r. sav. Mažeikių m. Sedos g. 37-18) išregistruotas 2018 m. birželio mėn. 19 d., antradienį. Išregistravimo priežastis Juridinio asmens, filialo, atstovybės išregistravimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video