Renovacijos grimasos: ne viskas gražu, kas žiba

Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Socialinių būstų renovacijai einant prie pabaigos pradėjo ryškėti ir pirmieji trūkumai, kurių anksčiau projekto vykdytojai nepastebėjo.
Butus skirstantys specialistai baiminasi, kad bus sunku apgyvendinti atnaujintus socialinius būstus, nes ne visi atitinka nuomininkų poreikius.

Neaišku dėl finansavimo

Per trejus metus socialinio būsto pageidaujančių asmenų sumažėjo. 2010-aisiais eilėje laukė apie 700 šeimų ir pavienių asmenų, po metų ši eilė sumenko vidutiniškai pusšimčiu, pernai laukiančiųjų skaičius sumažėjo iki šešių šimtų. Panašūs skaičiai yra ir šiais metais.
Savivaldybės specialistų teigimu, norinčiųjų skaičius kinta kas dieną: dalis gyventojų įtraukiami į socialinio būsto eilę, dalis – išbraukiama.
Per pastaruosius ketverius metus Savivaldybė neįsigijo nė vieno papildomo būsto – Vyriausybės fondo lėšas apkarpė sunkmetis. Paskutinį kartą socialinio būsto fondą Savivaldybė papildė 2008 metais – tada buvo nupirkta 10 butų.
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjos Rimos Podelienės teigimu, kol kas dar neaišku, ar Vyriausybė šiais metais numatys lėšų socialiniam būstui pirkti.

Pasinaudojo ES parama

Mažeikių rajonas yra įtrauktas į probleminių sąrašą, todėl Savivaldybei atsirado galimybė renovuoti daugiabučius gyvenamuosius namus bei įrengti naują socialinį būstą.
Minėtą galimybę suteikia dalyvavimas projekte „Socialinio būsto plėtros ir jo kokybės gerinimas“.  Viena pagrindinių šio projekto sąlygų yra ta, kad turi būti ne atnaujinamas jau esamas socialinis būstas, o Savivaldybei priklausančiuose pastatuose sukuriama nauja gyvenamoji vieta. Lėšų šiam projektui įgyvendinti skiria Europos Sąjunga ir mūsų šalies Vyriausybė.
Savivaldybės Taryba pritarė, kad pirmajame etape būtų renovuoti trys Savivaldybei priklausantys namai: S. Dariaus ir S. Girėno gatvės 16-asis numeris Tirkšliuose, Tilto g. 23 a Viekšnių miestelyje ir M. K. Čiurlionio g. 8/ J. Basanavičiaus g. 1 Mažeikiuose (buvęs policijos komisariatas ir blaivykla).
Trijų namų pertvarkymas ir pritaikymas socialiniam būstui kainavo beveik 3,6 milijono litų, iš kurių 3,1 mln. – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.
Renovuotuose namuose planuojama įrengti 22 socialinius būstus, kuriuose galės apsigyventi apie pusšimtis asmenų. Namai privalo būti sutvarkyti iki šių metų pabaigos.

Apsigyvens vienišiai

Socialinių būstų renovacijai einant prie pabaigos pradėjo ryškėti ir pirmieji trūkumai, kurių anksčiau projekto vykdytojai nepastebėjo.
Pirmieji sunerimo savivaldybės Turto valdymo skyriaus specialistai, apsilankę viename jau užbaigtų objektų Mažeikiuose.

Apie tai, kas kelia nerimą Savivaldybės tarnautojams ir su kokiomis problemomis gali susidurti modernaus socialinio būsto nuomininkai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Renovacijos grimasos: ne viskas gražu, kas žiba”

  1. Rimantas parašė:

    Noriu paklausti…kodėl neapgyvendinamas jau praeitų metų rudenį baigtas ir pilnai įrengtas namas kur anksčiau buvo blaivykla?????ko laukiat ponai iš savivaldybės? per žiemą už apšildymą tai savivaldybė mokėjo..ir matyt nemažus pinigus???? kodėl? atsakykit ponai klerkai iš savivaldybės???? tik nemeluokit, kad ten kažko trūksta…neūkiškumas čia ne kitaip…..ar norit apeit eilę suteikiant šiuos puikiai įrengtus butus???? kur čia šuo pakastas??? žmonės laukia nesulaukia tų butų..vargsta šala…o čia tokie cirkai dedasi…atsakykit kodėl ????

  2. vija parašė:

    jo santarves puslapis probleminis…nežinai atsidarys ar ne

  3. Komentatorius parašė:

    Truputį jūsų puslapis neveikia taip gerai, kaip turėtų. Jau darosi sėkmės atvejis kada jis bus nenulūžęs ir užsikraus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto