- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Riedlentininkų aikštelėje – ekstremali situacija

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Niekas nenori prisiimti atsakomybės dėl „Skate“ parke tykančių pavojų.

Prieš šešerius metus Mažeikiuose pastatyto riedlentininkų, riedutininkų ir BMX dviračių aikštyno likimas šiuo metu neaiškus. Jo savininkas – viešoji įstaiga „Mažeikių sporto centras“ bankrutavo.

Į prastą vadinamojo „Skate“ parko būklę savivaldos atstovų, žiniasklaidos dėmesį bando atkreipti visuomenė, tačiau iki šiol – nesėkmingai. Panašu, jog jį prižiūrėti nėra kam, o tie, kuriuos tai padaryti įpareigoja įstatymas, atsakomybės kratosi.

Šešerių metų istorija

Riedlenčių, riedučių, BMX (akrobatiniams triukams atlikti skirtų lengvos konstrukcijos dviračių) aikštynas oficialiai atidarytas 2009-ųjų balandį.
Anuomet objektas buvo vadinamas didžiausiu Lietuvoje. 540 kvadratinių metrų ploto aikštynas, kurio figūrų aukštis siekia 3 metrus, buvo bendras AB „ORLEN Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybės bei VšĮ „Mažeikių sporto centras“ projektas.
Riedutininkų parko aikštelei įrengti 2009-aisiais bendrovė „Orlen Lietuva“ buvo skyrusi 250 tūkstančių litų po to, kai buvo pasirašyta paramos sutartis su „Mažeikių sporto centru“.
Dar prieš kelerius metus šiame aikštyne vyko riedlentininkų, riedutininkų ir BMX dviratininkų turnyrai, buvo siekiama mieste populiarinti ekstremalų sportą.
Dabar, po šešerių metų, kai vyksta VšĮ „Mažeikių sporto centro“ bankroto procesai, o vaikų ir jaunimo aktyviai naudojamas statinys vis labiau dėvisi, panašu, kad nebėra kam pasirūpinti jo priežiūra.

Visuomenė skelbia pavojų

Į „Santarvės“ redakciją kreipėsi mažeikiškė, kurios anūkas ir kiti miesto vaikai laisvalaikį leidžia riedutininkų, riedlentininkų ir BMX dviračių aikštelėje arba kitaip, jaunimo vadinamame „Skate“ parke. Moters teigimu, šio statinio būklė dabar tokia, kad tik laiko klausimas, kada įvyks nelaimingas atsitikimas, kurio metu nukentės koks vaikas.
Apie tai, kad riedutininkų parko būklė apverktina ir būtina kažką daryti, Mažeikių rajono savivaldybei signalus siuntė bei atkreipti dėmesį į esamą situaciją bandė ir patys ten besilankantys jaunuoliai. Tuo tikslu dar gegužės 23 d. oficialioje savivaldybės „Facebook“ paskyroje riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių sporto entuziastai patalpino žinutę. Joje rašyta: „Norėčiau su jumis pasidalinti dabartine „Skate“ parko būkle. Dėl to jau buvo kreiptasi į mero patarėją Giedrių Petrulevičių. Ponas buvo atvykęs į „Skate“ parką, skylės buvo išmatuotos ir buvo žadėta jas sutvarkyti, tačiau per mėnesį laiko jokie tvarkymo darbai nebuvo pradėti. Žodžiu, parkas toliau pūva ir griūva. Skylės ekstremalams ne tik kelia grėsmę susižaloti, bet ir trukdo mokytis naujų triukų bei juos tobulinti“.

„Santarvė“ aiškinosi: kas turėtų pasirūpinti „Skate“ parku ir koks jo likimas. 
Apie tai plačiau – antradienio laikraštyje.