- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Riedlentininkų parke – padėtis be išeities

Jaunieji mažeikiškiai apgailestauja, kad jų pamėgtas aikštynas vis labiau griūva. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šalia Juodpelkio parko prieš septynerius metus pastatytas riedlenčių, riedučių ir BMX dviračių aikštynas kadaise vadintas ir vienu didžiausių, ir vienu moderniausių visoje Lietuvoje.
Dabar jis pretenduoja nebent į pavojingiausio statinio, grasinančio ten besilankantiems vaikams ir paaugliams įvairiomis traumomis, statusą.

Sulaukta reakcijos

Intensyviai naudojamas aikštynas, nesant principingo jį prižiūrinčio šeimininko, nusidėvėjo.
Daugiau nei prieš metus „Santarvė“ aiškinosi, koks bus tolesnis vadinamojo „Skate parko“ likimas. Tuomet temą straipsniui padiktavo aikštyne įvykusi nelaimė – traumą patyrė ten laiką leidęs paauglys.
Po to, kai viešumoje pasirodė publikacija, buvo bandoma imtis šiokių tokių veiksmų. Aikštelė buvo aptverta palaikėmis „Stop“ juostomis, ant parką juosiančios tvoros fragmentų pakabinti įspėjamieji ženklai apie tai, kad lankytis jame draudžiama.
Grubiomis medienos plokštėmis buvo užkaltos ir aikštyno dangoje žiojėjusios didžiosios skylės.

Sunerimę dėl saugumo

Praėjus daugiau nei metams nuo tada, kai buvo imtasi tokių neilgalaikių priemonių, nepilnamečius vaikus auginančioms mamoms vėl neramu dėl jų vaikų – riedlentininkų, riedutininkų, dviratininkų –  saugumo.
„Rašau sunerimusių mamų vardu. Džiaugėmės, kai Juodpelkio parke vaikams ir jaunimui buvo įrengtas „Skate parkas“. Tačiau dabar, kai ši vaikų pamėgta vieta yra tokios prastos būklės, neliko jokio džiaugsmo. Greta esančių daugiabučių gyventojai mato, kaip dažnai čia kviečiami medikai. Nuolatiniai kojų nubrozdinimai, besikartojančios traumos visoms kelia nerimą. Vaikai, rizikuodami susižeisti, ir toliau joje važinėjasi.
Žinodamos, kad bankroto bylos gali tęstis labai ilgai, prašome valdžios atstovų atkreipti dėmesį į avarinę šios aikštelės būklę“, – laiške redakcijai parašė prisistatyti nenorėjusi „Santarvės“ skaitytoja.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.