Šaltis mažeikiškių į Nakvynės namus dar neveja

Jei per didžiuosius šalčius pritrūksta laisvų lovų, atėjusiųjų niekas neveja: jie susodinami ant kėdžių koridoriuose, gauna karštos arbatos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atšalus orams gyventojų Nakvynės namuose kol kas nepadaugėjo. Atvežtieji benamiai valdiškos pastogės nepageidauja ir tuoj pat dingsta.

Vietų dar yra

Nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas pasakojo, kad įstaigoje yra keturiasdešimt vietų: moterims – 12, vyrams – 24. Vienas atsarginis kambarys skirtas skubiems atvejams.
Šiuo metu Nakvynės namuose gyvena tik trys moterys, vyrų kur kas daugiau: yra tik pora laisvų vietų.
„Gyventojų padaugėjimo kol kas nejaučiame, dar maži šalčiai, kartais vieną kitą greitoji medicinos pagalba atveža iš miesto, bet tai dažniausiai būna vienos nakties gyventojas“, – situaciją komentavo įstaigos vadovas.
Ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį greitoji medicinos pagalba pristatė vieną neblaivų asmenį: žmonės pamatė gulintį ir paskambino. A. Krivickas sako, kad tai buvo pažįstamas klientas, atvežamas jau ne pirmą kartą: jis išsiblaivo ir dingsta.
„Tokių yra dauguma, bet nuolat jie čia gyventi nenori, pabūna tik iki ryto“, – teigė direktorius.

Iššoka pro langus

A. Krivicko teigimu, jei iš gatvės paimtam žmogui reikia medicinos pagalbos, jis pirma vežamas į ligoninės priėmimo skyrių ir tik po to į Nakvynės namus. O jei žmogus tik girtas, jis čia pristatomas tiesiai iš gatvės.
Tikrieji benamiai nuolat gyventi Nakvynės namuose nenori: jie čia atsiranda tik tada, kai juos atveža. Jaukūs, šilti namai – ne šiems žmonėms, jiems reikia laisvės. Benamiams nepatinka, kad Nakvynės namuose reikalaujama tvarkos: čia reikia laiku sugrįžti, draudžiami alkoholiniai gėrimai.
Naktį dažniausiai atvežami girti žmonės, jie paguldomi pirmame aukšte, o prasiblaivę per langą iššoka lauk.
Direktorius sakė, kad jei per didžiuosius šalčius pritrūksta laisvų lovų, atėjusiųjų niekas neveja: jie susodinami ant kėdžių koridoriuose, gauna karštos arbatos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*