Šauktiniai vis dar laukia sveikatos patikrinimų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ankstesniais metais liepos ir rugpjūčio mėnesiais į įvairias tarnybos vietas šalies kariuomenėje išvykdavo didžioji dalis mažeikiškių šauktinių. Dėl karantino planuojama, kad tik liepos mėnesį įsibėgės būsimųjų karių sveikatos patikrinimai.

Šiemet į devynių mėnesių karinę tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose turi būti pašaukti 3 828 karo prievolininkai. Dar sausį buvo sudaryti prievolininkų sąrašai, į kuriuos įtraukta daugiau kaip 38 tūkst. jaunuolių.
Suvedus duomenis, paaiškėjo, kad į Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrį šių metų šaukimui privalo atvykti 1 043 šauktiniai. Mažeikiškiai šauktiniai buvo siunčiami į medicinos komisiją Panevėžyje arba Klaipėdoje, tačiau nuo kovo 17 d., kai įvestas karantinas, buvo sustabdytas būsimų karių sveikatos patikrinimas.
„Iš pradžių jis buvo pratęstas iki balandžio 3-iosios, vėliau – dar kuriam laikui, o dabar situacija tokia, kad jau šauktinių siuntimas į medicinos komisiją yra po truputį atnaujinamas. Vis dar prisilaikant visų karantino reikalavimų, kas savaitę pasitikrinti sveikatos siunčiame po tris ar keturis mažeikiškius, todėl viskas dabar priklauso nuo to, kada vėl normaliu ritmu dirbs medikai“, – sakė poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*