Daugiabučių kiemus stengiamasi išvalyti nuo automobilių laužo

Autoriaus nuotr.

Daugiabučių namų kiemuose ir stovėjimo aikštelėse palikti bei gyventojų „užmiršti“ netvarkingi automobiliai ne tik užima vietą, bet ir kelia pavojų aplinkai, žmonių sveikatai, vaikų saugumui.

Autogamintojų ir importuotojų asociacijos direktorė Rita Zdanevičienė teigia, kad daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai ar stovėjimo aikštelės nėra sukurtos tam, kad jose būtų sandėliuojami pasenę, nenaudojami ar po eismo įvykių apgadinti automobiliai.
„Remiantis šalies įstatymais, eksploatuoti netinkamos transporto priemonės privalo atsidurti garažuose, uždarose specializuotose aikštelėse ar privačioje teritorijoje, kur netrukdytų aplinkiniams gyventojams“, – akcentuoja asociacijos direktorė.
Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys „Santarvei“ sakė, kad apie tokius neeksploatuojamus, kiemuose paliktus automobilius gaunamas ne vienas gyventojų pranešimas, į tai reaguojama. Skyriaus specialistai vien gyventojų pranešimais neapsiriboja – vykdydami reidus jie pastebi nebenaudojamus automobilius ir savo iniciatyva ieško jų savininkų.
„Nustatome transporto priemonės savininkus ir juos įspėjame, kad patrauktų savo automobilį, tam duodame savaitės arba dviejų savaičių terminą. Kai į įspėjimą nereaguojama, skiriame administracinę baudą“, – sakė skyriaus vedėjas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video