- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Delspinigiai „kapsi“ jau daugiau kaip mėnesį

Pirmasis Žemaitijos gatvės sutvarkymo darbų terminas buvo lapkričio pabaigoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Laiku neatlikę Žemaitijos gatvės sutvarkymo darbų, rangovai į Savivaldybės biudžetą privalės mokėti delspinigius, nes terminai baigėsi, o darbai – tęsiasi.

Visus galimus darbo atlikimo terminus išnaudoję Žemaitijos gatvės rangovai vis dar nebaigia tvarkyti centrinės mikrorajono gatvės. Darbų užbaigimas vėluoja daugiau kaip mėnesį.
Projekto „Žemaitijos gatvės dalies kompleksinis sutvarkymas“ vadovas Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas „Santarvei“ yra sakęs, kad pagal darbų rangos sutartį, darbai privalėjo būti baigti iki praėjusių metų lapkričio 20-os dienos, tačiau rangovų – UAB „Žemaitijos keliai“, prašymu Savivaldybė sutartį pratęsė dešimčiai dienų. Tačiau laiko vis tiek neužteko ir darbai tebevyksta.
Projekto vykdymą prižiūrintys Savivaldybės specialistai tikina, kad visą tą laikotarpį yra skaičiuojami delspinigiai, kurie papildys rajono biudžetą.
Projekto finansavimo sutartis pasirašyta 4 mln. 100 tūkst. litų, o rangos sutartis – 3 mln. 800 tūkst. litų. Už laiku nebaigtus darbus generaliniam rangovui teks mokėti delspinigius: 0,02 proc. nuo neatliktų darbų sumos.
Delspinigiai „kapsi“ jau daugiau kaip mėnesį.
A. Knystauto teigimu, rangovai, jau yra pateikę darbų užbaigimo aktą, tačiau Savivaldybė kol kas jo nepasirašė, nes, valdžios nuomone, ne visi darbai yra atlikti tinkamai ir iki galo.