Didesnė rinkliava už atliekas – nebe už kalnų

Šiais metais planuojama į Jėrubaičius iš rajono išvežti 16,4 tūkstančio tonų atliekų, arba tūkstančiu mažiau nei pernai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo pristatytas sprendimo, kuriuo patvirtinta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą, pakeitimo projektą. Liko įrašyti tik konkrečius rinkliavos dydžius. Juos turėtume sužinoti iki liepos mėnesio.


Rinkliavos dydis dar neaiškus

Tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsais buvo patvirtinta UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) 2013 metų sąmata, kurioje išlaidos, palyginti su praėjusių metų faktu, yra pusantro milijono litų didesnės. Vos tik politikai patvirtino sąmatą, jau kitu klausimu buvo pristatytas sprendimo projektas, kuriuo bus patvirtintas vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą dydis. 
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa paaiškino, kad atliekų sutvarkymas pagal patvirtintą sąmatą brangsta 7,8 proc., todėl būtina peržiūrėti rinkliavą ar imtis kitų priemonių.
 Aiškinamajame rašte teigiama, kad paskaičiuota rinkliava padengs komunalinių atliekų surinkimo ir sutvarkymo išlaidas. Tačiau kaip neigiama pasekmė įvardijama tai, kad gali kilti gyventojų nepasitenkinimas. Galima spėti, kad pirmenybė bus atiduota TRATC-o gelbėjimui.


Atliekų tvarkymas brangs

TRATC-o samata byloja, kad praėjusiais metais įmonė turėjo milijoną litų nuostolio, šiais metais taip pat planuojamas neigiamas rezultatas – minus 787 tūkstančiai litų. Bendrovės vadovas Rimantas Adomaitis dėl tokios situacijos kaltina politikus. Esą jie iki praėjusių metų pabaigos nepatvirtino 2013 metų sąmatos, dėl to atliekų teršėjams nebuvo galima rašyti sąskaitų pagal šių metų planuojamas išlaidas.
„Santarvei“ R. Adomaitis teigė, kad kiekvieną išlaidų eilutę turės padengti gyventojai – teršėjai. Sąmatoje numatyta, kaip savivaldybės dalinsis šiomis išlaidomis. Mažeikiškiams atliekų sutvarkymo tona nuo liepos pirmosios nuo 206,96 lito brangs iki 223,08 lito. Telšiai mokėtų apie 263, Plungė ir Rietavas – beveik 264 litus.
Šiais metais planuojama į Jėrubaičius iš Mažeikių rajono išvežti 16,4 tūkstančio tonų atliekų. Apytiksliais skaičiavimais, mažeikiškiai dėl didesnio atliekų sutvarkymo tarifo privalės daugiau sumokėti ketvirčiu milijono litų.


Nuo liepos mėnesio – vartų mokestis

Pastaruoju metu buvo daug kalbama apie atliekų tvarkymo sąvartyne įkainį, arba kitaip vadinamą sąvartyno vartų mokestį. Nors Rietavo savivaldybė tam priešinosi, tačiau akcininkų susirinkime nutarta, kad toks mokestis atsiras nuo liepos mėnesio. Įvertinus visas sąvartyno išlaidas paskaičiuota, kad visoms savivaldybėms jis bus vienodas – 93,32 lito už toną. Kita dalis kainos savivaldybėms bus skirtinga – priklausys nuo to, kiek mokama vežėjams. 
Savivaldos atstovai tikina, kad mažeikiškiams ši naujovė turėtų būti naudinga, nes mūsų rajono vežėjui mokama mažiausiai – apie 140 litų už toną, kai kituose rajonuose – po 170 litų.

Daugiau apie geras ir blogas naujienas, susijusias su atliekų tvarkymu, skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje. 

10 Atsakymų į “Didesnė rinkliava už atliekas – nebe už kalnų”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kur keliauja pinigai surinkti uz siuksliu isvezima? Tai be galo dideli pinigai! As per menesi tik karta isnesu siuksles,nes daugiau nesukraunu.Tai kodel as turiu moketi tokius didelius pinigus? Ir dar, Bute gyvena vienas ir kai gyvena 5 asmenys.Mokestis vienodas.Kodel??? Gal musu savivaldybei reiketu STT pagalbos.? Ir ne tik del siuksliu…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kur keliauja pinigai surinkti uz siuksliu isvezima? Tai be galo dideli pinigai! As per menesi tik karta isnesu siuksles,nes daugiau nesukraunu.Tai kodel as turiu moketi tokius didelius pinigus? Ir dar, Bute gyvena vienas ir kai gyvena 5 asmenys.Mokestis vienodas.Kodel??? Reikia STT pagalbos…

 3. tomas parašė:

  Savivaldybės mulkiai galėtų užsakyti nepriklausomą TRAC’o auditą ir paaiškėtų iš kur toks nuostolis…

 4. Zosė parašė:

  Nieko nebestebina šitų buožgalvių sprendimai. Juk Mažeikiuose kone didžiausi mokesčiai už vandenį, dujas, dabar ir už šiukšles ,,lyderiausim” … Piktina, kad pustuščius konteinerius kilnoja, o mokesčius kelia. Taigi dizelinas irgi atpigo, šiukšlių sumažėjo, nes žmonės per keletą metų jau ,,apsikuopė” ir nereikalingą ,,turtą” pirmais metais kai pastatė konteinerius išmetė. Susirenkam prieš posėdį ir pareiškim savo protestą – kitaip tų buožgalvių godumui galo nebus. Be to į akis ,,rankų kilnotojams” pažiūrėsim. Kas gali uždrausti savo valią pareikšti? Tikiuosi, daugiau kaip 8 neateis, todėl leidimų nereikia.

 5. Patvorinis parašė:

  Prašau p askelbti Tarybos narių pavardes,balsavusius už tokį sprendimą ir TRATC darbuotojų atlyginimų dydžius.:Jei mokęstis nustatomas pagal šiūkšlių svorį,tai ar bus organizuotas išvežamų šiūkšlių iš kiemo svėrimas? Dabar mokame už tuščių konteinerių kilnojimą.

 6. tikas parašė:

  o kas kaltas, visada kentes paprastas zmogus,ne tik uz ora reikes , bet ir uz bezdejima. sekmes moketi.

 7. Šmikių šmikiai parašė:

  Bukagalviai išpapmusiais pilvais. Nieko nepadarys dėl paprasto žmogaus. Tik ir moka pakelti mokesčius. Riebaluoti šmikiai. Idėkit mokestį proporcingą savivaldos klerko pilvo dydžiui. Žulpai- vieną iš didžiausiu. Ir bus iš ko TRACUI skirtumą dengti. Į kates šaudyti moki, o už miestiečius pakovoti ne?

 8. klausimas teisininkams parašė:

  Su jokiu TRATC sutarties nesu sudariusi,tai ar privalau mokėti didesnę rinkliavą?Iki šiol mokėjau sąžiningai, sąžiningai rūšiavau ir buitines atliekas.Mačiau ne kartą kaip soduose gyvenantys atveža mašinomis didelius maišus atliekų ir iškrato prie daugiabučių.Gal ne didesnius mokesčius reikėtų krauti sąžiningai mokantiems, o išsireikalauti,kad visi mokėtų.Ir nereikia sekti pasakų,kad soduose gyvenantys neturi atliekų…

 9. AS parašė:

  Kaip sakoma varna,varnai akies nekerta.Kam jiem kovoti,kad butu nedidinamas mokestis,jei vistiek zmogeliai eis ir mokes kiek pasakys.Idomu gal ponai is savivaldybes pasakytumete kada bus mokestis uz ora? Pirmas ateiciau susimoketi :)

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  kiek begali knist ta vargsa zmogu, idomu ka veikia isrinkti tarybos nariai,kad balsuoja uz kainu didinima. aisku is musu gero pripute tai nesunku penkianages kilnot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*