Europos jaunimo savaitės iniciatyvos – ir Mažeikiuose

„Prie arbatos“ aptarta savivaldos, jaunimo bei verslo bendradarbiavimo tema. Autorės nuotrauka

„Prie arbatos“ aptarta savivaldos, jaunimo bei verslo bendradarbiavimo tema. Autorės nuotrauka

Pirmoji gegužės savaitė visoje Europoje ir Lietuvoje minima kaip Europos jaunimo savaitė.
Šių metų jaunų žmonių inicijuojamų renginių tema – „Demokratija ir aš“.
Mažeikių atviroje jaunimo erdvėje „100 metų“ vyko diskusija apie bendradarbiavimo galimybes. Joje dalyvavo rajono savivaldos, verslo, įvairių jaunimo organizacijų atstovai.

Proga susimąstyti ir veikti

Europos jaunimo savaitė inicijuojama kas dvejus metus. Jos tikslas – įvertinti ir skatinti jaunimo veiklą per visose 33-ose programoje „Erasmus+“ dalyvaujančiose šalyse organizuojamus renginius.
Šios savaitės iniciatoriai tiki, kad įvairios iniciatyvos ir renginiai, atliepiantys iš anksto paskelbtą temą, suteikia progą ieškoti būdų, kad jaunimas gali daryti įtaką sprendimams, susijusiems su jų gyvenimu – mokymusi, laisvalaikiu, būti aktyvus visuomenės dalyvis.
Į Mažeikiuose surengtą diskusiją „Prie arbatos“ susibūrė įvairius sprendimus, dažnai ir susijusius su jaunimu, priimantys Mažeikių rajono politikai, verslininkai. Taip pat – ir aktyvūs moksleiviai, kurie dalį savo laisvalaikio skiria įvairiai visuomeninei veiklai.

Tema – bendradarbiavimas

Ir suaugę, ir jauni mažeikiškiai dažnai pastebi, kad rajone trūksta dialogo tarp savivaldos, jaunimo, verslo.
„Visi nuolat nori kažkokių referendumų. Nori pasirašyti rezoliucijas. O mes kviečiame ramiai pasikalbėti prie arbatos apie tai, ar tas savivaldos, jaunimo ir verslo bendradarbiavimas įmanomas, ar tam yra galimybių ir ar viso to reikia“, – diskusijos temą pristatė Mažeikių atviros jaunimo erdvės savanorė Ugnė Mikalauskaitė.

Plačiau – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Europos jaunimo savaitės iniciatyvos – ir Mažeikiuose”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*