Į Lūšės bendruomenės gimtadienį susirinks ir kraštiečiai

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Šeštadienį Lūšės kaimo bendruomenė rengia savo 15-ojo gimtadienio šventę. Taip pat kviečiamas ir kraštiečių susitikimas – 15 val. laukiami Lūšės bei aplinkinių kaimų buvę ir dabartiniai gyventojai.
Organizatoriai žada nuoširdžią ir jaukią šventę su įvairia kultūrine programa.

Bendruomenė sutvirtėjo

Pasitikdama Lūšės bendruomenės 15-ąjį gimtadienį, jos pirmininkė Jadvyga Jagminienė džiaugiasi, kad bendruomenė per tą laiką neiširo, neišsiskirstė, o, priešingai, tapo dar tvirtesne, labiau susigyvenusia. Per paskutiniuosius penkerius metus parašyta daugiau projektų, juos pavyksta laimėti ir įgyvendinti, sutvarkytas bendruomenės namų pagrindas – dar reikėtų įsivesti vandenį, pasikeisti likusius langus, iki galo sutvarkyti likusias patalpas. Iš žmonių surinktų lėšų įrengtas židinys, padarytas ortakis didžiajai salei apšildyti.

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

„O labiausiai norėčiau pasidžiaugti ne tik bendruomenės nariais, bet kiekvienu kaimo žmogumi: kieno ko paprašai, niekas neatsakys, jei negalės prisidėti finansiškai, padės darbu, patarimais… Labai nuoširdžiai sakau – galiu dėkodama nusilenkti kiekvienam kaimo žmogui.
Svarbu, kad su mumis yra ir puikus kaimo jaunimas, dalyvaujantis ir laimintis prizines vietas seniūnijos krepšinio varžybose. Dalyvaujame šventėse Pikeliuose, esami dažni svečiai Židikuose, užmezgėme ryšius su neseniai susikūrusia Ruzgų bendruomene, atsikūrė ir tvirtėja ryšiai su ukriniškiais“, – pasakojo bendruomenės vadovė.

Vargsta dėl asfalto

Kaip vieną bendruomenės sėkmingo darbo priežasčių J. Jagminienė mini ir draugystę su klubu „Liberta“. Su šiomis moterimis lūšiškiai susipažino tvarkydami Ritinės piliakalnį – buvo rengiamos bendros talkos, o vėliau „libertietės“ tapo dažnomis viešniomis kaimo šventėse.
„Su savo žmonėmis, suprantama, kalnų nenuverčiame, bet nuoširdžiai bendraudami su kitais nuveikiame nemažai darbų. Užtat, kaip bendruomenė, tiek seniūnijoje, tiek rajone esame matomi ir žinomi“, – tikino pašnekovė.
Kažkada visoje Žemaitijoje Lūšė garsėjo savo pienine, geležinkelio stotimi, čia buvo dvi parduotuvės, pradinė mokykla, medicinos punktas, paštas. Dabar vietoj mokyklos likę tik bendruomenės namai, o visa kita panaikinta, tad lūšiškiai visus reikalus tvarko Židikuose ar Pikeliuose. Iki ten nusigauti tenka žvyruotu keliu.
„Tas kelias yra mūsų širdies skausmas: jau buvome išsikovoję, kad kitais metais pro mus nusities asfaltas, tai buvo paskelbta ir viešai. Dabar reikalai pakrypo kita linkme, vėl vyksta automobilių srauto tyrimai, tad, ar kitais metais turėsime asfaltuotą kelią, – nebežinome“, – kiek kitokios gaidos J. Jagminienės balse.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Vaidas RUNKAUSKAS

 

3 Atsakymai į “Į Lūšės bendruomenės gimtadienį susirinks ir kraštiečiai”

  1. Vilijai parašė:

    Iki 2020 metų nežadama. Apie tai kalbėjo neseniai Mažeikiuose apsilankę Susisiekimo ministras ir Lietuvos kelių direkcijos laikinasis vadovas. Ir “Santarvė” apie tai rašė.

  2. VIlija parašė:

    Kiek girdėjau ,kad 2019 m žadama tą kelią asfaltuoti.Lygtai yra ir projektas…..pasidomėkite!

  3. Kur? parašė:

    Kurioje vietoje ta šventė vyks?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*