***Karštas interviu:*** apie rajono vadovų ataskaitas(8)

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintos Savivaldybės mero Antano Tenio ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus 2011 metų veiklos ataskaitos.
Už mero ataskaitą balsavo 20 Tarybos narių, Savivaldybės administracijos direktoriaus – 19.
„Prieš“ B. Kryžiaus ataskaitą balsavo Rosvaldas Gorbačiovas ir Daiva Šideikienė, „prieš“mero – tik D. Šideikienė. Abiem atvejais susilaikė Vilhelmas Džiugelis, Sigitas Kaktys, Rimantas Norkus, Aldona Štilinienė ir Paulius Auryla.
Tarybos narių klausėme, kaip jie vertina ataskaitas, ko pasigedo?

Rosvaldas Gorbačiovas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rosvaldas Gorbačiovas, frakcija „Kitaip“:  
– Mero ataskaita pasirodė technokratiška, paremta skaičiavimais, skaičiais, kurie iš esmės nieko nepasako. Žmonėms ne tas svarbu, kiek ir kokiuose meras dalyvavo susitikimuose. Svarbiau, kokią viziją jis turi, kokius tikslus jis sau kelia, ką pavyko įgyvendinti ir ko ne.
Aš turiu kitokį įsivaizdavimą, ką turėtų meras pasakyti savo ataskaitoje, ką turėtų vertinti. Merui palinkėčiau į ataskaitą žiūrėti globaliau ir kitu kampu. Man, kaip Tarybos nariui ir kaip eiliniam piliečiui, trūko informacijos, kokias problemas meras mato, kaip pavyko jas išspręsti ir pan.
Direktoriaus ataskaita plati, vizualiai patraukli, iliustruota. Matyt, kad daug darbo įdėta. Man trūko kai kurios informacijos, kai kurių gilesnių pjūvių.
Švietimui tenka biudžeto liūto dalis – apie  60 proc. Pateikti nuogi skaičiai. Man norėtųsi kitko: kur tie pinigai išleisti, koks yra mokyklų išlaikymas ir pan. Kad būtų daromos išsamesnės analizės.
Nes žvelgiant į biudžeto pajamų ir išlaidų struktūrą, bloga tendencija – kuo toliau, tuo labiau mes priklausomi nuo valstybės dotacijų. Tai yra Savivaldybės galimybės, sugebėjimai užsidirbti nėra dideli.
Dėl biudžeto yra dvi galimybės – arba taupyti, arba ieškoti būdų, kaip tas pajamas padidinti. Manau, kad jei būtų analizė, atsirastų idėjų, kur galima sutaupyti. Taupymas nereiškia, kad reikia diržus susiveržti, reikia pinigus racionaliau leisti.
Kai kurios Savivaldybės atsisako savivaldos įstaigose sargų, galbūt ir mums reikėtų pasižiūrėti, galbūt šiuolaikinės technologijos duotų efektą.

 

Vilhelmas Džiugelis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilhelmas Džiugelis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:
– Mero ataskaita kaip ir mero, pagal apimtį ganėtinai maža. Nieko ten neišgalvosi. Jis vadovauja tarybai, pateikta analizė apie Tarybos posėdžius, komitetus.
Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaita kas kita. Pirmiausia ten yra sudėliota visa ūkinė veikla, ten gali įžvelgti tai, kas netenkina.
Daug kas manęs netenkina toje veikloje. Visų pirma turto priežiūra. Ir „Santarvė“ ne kartą apie tas spragas rašė. Sutinku su laikraštyje pasisakiusiu Deivydu Vyniautu – iš tikrųjų administracija turėtų raudonuoti dėl tokios savo turto nepriežiūros. Absurdiškus dalykus jūsų laikraštis atskleidė ir dėl turto nuomos konkurso. Atsisakoma milijonų grynai dėl biurokratinių dalykų. Na, jei trūko kokio
dokumento, buvo galima konkurso dalyvį informuoti, prašyti papildyti. Jeigu toks požiūris į investicijas, sunku mieste tikėtis gerų permainų.
Daug klausimų kyla. Vyksta vadinamosios opozicijos susitikimai su meru. Esu ne vieną klausimą pateikęs, bet iš administracijos atsakymų nesulaukiu. Manau, kad administracija turėtų valdyti visus
reikalus ir atsakymus žinoti dieną naktį.
Taip, ataskaitoje pateikta nemažai faktų, skaičių, projektų. Bet už kiekvieno yra atskiros interpretacijos. Paimkime kad ir Senamiesčio parko sutvarkymo projektą. Kiek daug nepadaryta ar ne taip padaryta. Pasipylė skundai, tyrimai prokuratūroje…
Skaičiai – viena, o gyvenimas visai kas kita. Žiūrint tik į skaičius, situacijos nežinančiam mažeikiškiui sunku orientuotis.
Vangiai vyksta daug darbų, vangiai įgyvendinami kai kurie projektai, renovacija. Dėl jų kiek teko man pyktis, kai buvau meras – žaibais svaidžiausi. Administracijos direktorius sakydavo, kad yra tarp kūjo ir priekalo, tai yra tarp manęs, kaip mero, ir socialdemokratų.
O kas trukdo dabar? Viskas vienose rankose, reikia tik eiti pirmyn (Ir meras, ir administracijos direktorius – socialdemokratai – B. R.).
Ir vadinamoji opozicija gana konstruktyvi, netrukdo. Man buvo sunkiau, nuolatinę įtampą jaučiau: ištisai – interpeliacijos ar vertimai. Dabar, manau, galima kur kas daugiau padaryti, jeigu būtų tam tikras ryšys tarp administracijos skyrių ir panašiai.
Spragų administracijos darbe tiek, kad iš jų būtų galima atskirą ataskaitą parašyti.
Aišku, yra ir gerų dalykų. Reikia pripažinti – miestas gražėja. Yra praėjusios kadencijos pradėtų darbų tęstinumas.
O merui pretenzijų neturiu. Jis stengiasi, ir kas labiausiai patinka – tesi žodį. Jis gavęs paklausimą
negali iš karto atsakyti, kai išsiaiškina, paskambina, paaiškina.

 

Sigitas Kaktys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sigitas Kaktys, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:
– Mano nuomone, ataskaitoje turėtų atsispindėti, ką meras turėtų daryti pagal Vietos savivaldos įstatymą. Ir, deja, tos kryptys, tas sisteminis darbas, veikla šitoje ataskaitoje tikrai nepasirodė. Meras nekalbėjo apie ekonominį, ūkinį gyvenimą, socialinius, miesto raidos, pagaliau kaimo dalykus. Nors panoramiškai būtų apie tai kalbėjęs, tačiau tai jis paliko administracijos direktoriui,. O juk politinė atsakomybė visgi tenka politinei daugumai. Ir pačiam merui. Į tai neatsakyta, tai yra blogai.
Ataskaitoje nebuvo visų strateginių ir prioritetinių uždavinių, nebuvo to mero jungiančio vaidmens, to žmogaus, kuris atsako už politinę daugumą.
Mero kalba technokratinė. Norėjosi, kad jis globaliau pažiūrėtų ir apibrėžtų socialinę ūkinę raidą. Socialinė ekonominė ekspertizė būtų leidusi pamatyti tendencijas, kokias investicijas turime, kokią vertę jos sukuria ir pan.
Dėl administracijos direktoriaus ataskaitos. Prirašyta daug skaičių, bet ne tik tai yra savivaldos modelis. Iš jų neateina atsakymas: ar čia žmonėms gyventi gera, ar miestas smarkiai auga, ar turistų srautai didėja, ar čia yra grožis, šiluma ir pan. Iš tos ataskaitos turėtų dvelkti šiluma, kaip tai yra kitose savivaldybėse.
Ataskaitoje neįžvelgta, kad administracijos struktūra yra griozdiška. Nors ji buvo keista, tačiau neatsakyta, ar tai davė naudos, jei jau kalbama, jog reikia daugiau priimti darbuotojų.
Administracijoje darbuotojų armija, o klimpsta sprendimai, besikreipiantys žmonės nepatenkinti dėl atsakymų terminų. Kiek rinkėjams kainuoja tokia administracija, kai ji neduoda rezultatų, žmonės gali būti nusivylę.

Darius Jarmantavičius. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Darius Jarmantavičius, Socialdemokratų partija:
– Tobulybei ribų nėra. Kiekvieną dalyką galima tobulinti. Galima prie kiekvieno daikto prikibti – ir tai normalus dalykas.
Galima sutikti su visais oponentais, kurie sako konstruktyvią kritiką. Niekada nebus viskas gerai  šimtu procentų – tai utopija.
Mero ir direktoriaus ataskaitas vertinu teigiamai. Nors tai turėtų daryti ne Tarybos nariai, o gyventojai, kurie rinko.
Taryboje esu antrą kadenciją, galiu lyginti darbą. Ką pastebiu, meras su specialistais dažnai lankosi ministerijose, departamentuose ir kitose institucijose, kur sprendžiamos mažeikiškių problemos. Pajuokauju, kad jau reikėtų įsigyti kokį butą ar kitą gyvenamąjį plotą, kad atvykus į Vilnių būtų kur apsistoti.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.