Komisija ne tik sprendė eismo saugumo klausimus, bet ir aiškinosi savo funkcijas

Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavo ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Robertas Gečas. Autorės nuotrauka

Darbą pradėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta nauja rajono saugaus eismo komisija. Pirmajame posėdyje komisijos nariams teko spręsti daugiau nei keturias dešimtis klausimų, susijusių su eismo saugumu.
Neapsieta be ginčų, replikų, jiems spręsti prireikė balsavimo ir funkcijų aiškinimosi.

Komisijos darbotvarkėje buvo įrašyti net 43 klausimai, nes prašymai buvo susikaupę nuo praėjusiųjų metų rugsėjo (naujos komisijos sudėtis patvirtinta šių metų sausį).
Vieni pareiškėjai prašė pašalinti jiems netinkančius kelio ženklus, kiti – įrengti naujus ar imtis kitokių priemonių, pagerinančių gyventojų saugumą.
Ne visais klausimais komisijai pavyko rasti kompromisą – sprendimams priimti prireikė ir balsavimo.
Kilus ginčams dėl naujų kelio ženklų, išsiaiškinta, kad komisija gali priimti vienokius ar kitokius sprendimus, bet kiekvienas atsirandantis kelio ženklas, jo įrengimo schema turės būti suderinta su policija – tai numatyta Kelių įstatyme.
Sprendžiant kai kuriuos klausimus, komisijos nariams teko pažvelgti ir į Saugaus eismo komisijos nuostatus. Šis dokumentas išsklaidė abejones, ar gali komisija Savivaldybės administracijai rekomenduoti sutvarkyti nesaugų kelią.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*