- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Komisija sprendė saugaus eismo klausimus

Mažeikiškiai pastebi, kad žiedinė sankryža pagerino eismo saugumą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po ilgesnės pertraukos posėdžiavusi rajono Saugaus eismo komisija pagrindinį dėmesį skyrė eismo saugumo Pavenčių gatvėje klausimui bei projektuotojų pateiktai būsimai eismo padėčiai Algirdo gatvėje prie planuojamo viaduko.

Komisija apžvelgė padėtį eismo saugumo atžvilgiu Pavenčių gatvėje – pripažinta, jog joje nėra pėsčiųjų ir dviračių tako, yra vienintelė saugaus eismo priemonė ir tai tik konkrečioje vietoje – tai žiedas sankryžoje su Sedos gatve. Tuo tarpu abu šioje gatvėje esantys pėsčiųjų šviesoforai pasenę tiek techniškai (juos reikia nuolat remontuoti), tiek morališkai.
„Visiškai neišspręstas klausimas – pėsčiųjų eismo saugumas einant į kotedžus ir miestiečių pamėgtus pavenčius. Pagal dabartinius reikalavimus neužtenka vien pėsčiųjų perėjos kertant keturių eismo juostų gatvę, turi būti bent saugumo salelė. Tas pats galioja ir kertant gatvę ties sankryžomis su Taikos ir Naftininkų gatvėmis. Artimiausioje ateityje traukos centru taps Juodpelkio parkas, čia numatomas statyti daugiafunkcinis sporto kompleksas, tad jau reikia galvoti apie eismo saugumą, o ir pati gatvės asfalto danga yra apverktinos būklės“, – situaciją komentavo komisijos pirmininkas Alfonsas Žiulpa.
Komisija pritarė rengiamiems projektiniams pasiūlymams, kuriuose numatyta įdiegti eismo saugumo priemones – įrengti šviesoforus Pavenčių gatvės sankryžose su Taikos ir Naftininkų gatvėmis, atnaujinti esamus pėsčiųjų šviesoforus, įrengti nedidelį žiedą Pavenčių ir Ventos gatvių sankryžoje.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.