Nevyriausybininkams – daugiau prievolių

Nuotrauka iš sumin.lrv.lt tinklalapio

Registrų centro atstovai labdaros ir paramos fondams, asociacijoms ir viešosioms įstaigoms primena nežiūrėti pro pirštus į joms taikomas prievoles.

Neteiks ataskaitų – neteks statuso

Nuo šių metų sausio įsigaliojo Labdaros ir paramos įstatymo pataisos. Pagal jas labdaros ir paramos fondai, asociacijos bei viešosios įstaigos, laiku nepateikusios metinių finansinių ataskaitų, rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą.
Kadangi šio įstatymo pataisos įsigaliojo nuo 2018 metų, paramos gavėjų statuso netekti gali tos organizacijos, kurios nepateiks finansinių ataskaitų už 2017-uosius, o ne už ankstesnius.
Daugelio juridinių asmenų finansiniai metais sutampa su kalendoriniais, todėl prievolę pateikti metinių finansinių ataskaitų rinkinį dauguma jų turi įvykdyti kasmet, vėliausiai – iki gegužės 31 dienos.
Laikinoji Registrų centro vadovė Ieva Tarailienė pataria domėtis prievole teikti finansines ataskaitas ir tai daryti nelaukiant paskutinių pavasario dienų.

Privalo teikti dalininkų sąrašus

Nuo 2017 metų lapkričio viešosios įstaigos įgijo pareigą į Registrų centro tvarkomą Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą (toliau – JADIS) teikti duomenis apie įstaigų dalininkus. Anksčiau duomenis apie akcininkus, narius privalėjo teikti tik uždarosios akcinės bendrovės ir mažosios bendrijos.
Pagal naująją tvarką į JADIS turi būti teikiami kiekvieno viešosios įstaigos dalininko – ir fizinio, ir juridinio asmens duomenys, jo teisių įgijimo data, dalininko įnašo vertė, dalininko teisių perleidimo data.
Duomenų ir informacijos nepateikimas laiku juridinio asmens vadovui gresia baudomis nuo 30 iki 1450 eurų.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*