- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Politinė reklama: laiku, bet ne vietoje

Kandidatų štabų atstovų teigimu, plakatai netinkamoje vietoje gali būti ir piktavalių darbas. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Per savivaldos rinkimus Savivaldybės iniciatyva buvo įrengti stendai, skirti politinei reklamai. Šie stendai palikti ir reklamuotis kandidatams į šalies prezidentus bei Europos Parlamentą.
Nors specialiuose stenduose yra laisvos vietos, kai kurių kandidatų plakatai puošia ir kitas viešąsias erdves – net neturint pastatų savininkų leidimų. Arba pasirinktos vietos, demonstruojančios akivaizdžią nepagarbą pretendentams.
„Santarvė“ pabandė išsiaiškinti, kokie reikalavimai keliami politinei reklamai ir kas Mažeikiuose už ją atsako.

Kandidatuojančių rinkimuose išradingumas bei politinė reklama nepaliauja stebinti rinkėjų. Mažeikiškiai iki šiol su šypsena prisimena vienos pretendentės į Seimą plakatus ant elektros stulpų. Kitas pretendentas į savivaldą rinkėjams įsiminti bandė didžiuliais plakatais, dar kitas – naudodamas mobilią politinę reklamą.
Neseniai „Santarvė“ sulaukė elektroninio laiško iš UAB „Mažeikių turgus“ direktorės Aldonos Grušienės, kuri atkreipė dėmesį į kandidatų į šalies prezidentus reklamą, iškabintą turgaus skelbimų lentoje.
Moteris į redakciją kreipėsi ne dėl to, kad plakatai buvo pakabinti be leidimo.
„Jeigu ir būtų kas nors prašęs leidimo, būčiau nesutikusi, nes, mano nuomone, didžiulė gėda reklamuoti kandidatus į prezidentus skelbimų lentoje, skirtoje įvairiems buitiniams, komerciniams skelbimams. Prašau pažiūrėti, kaip atrodo kandidatų plakatai ir kas šalia jų reklamuojama ar skelbiama. Manau, tai didžiulė nepagarba kandidatams ir gėda tiems, kas jiems atstovauja“, – savo nuomonę išsakė direktorė.
Kiek žmonių, tiek gali būti nuomonių. Tačiau sunku nesutikti su A. Grušiene – tikrai nekaip atrodo politikų plakatai, pakabinti šalia nuskurusių skelbimų, kviečiančių į liliputų cirką ar pirkti vištaites ir viščiukus…
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.