Prieš vidurdienį kaukė garsinės sirenos

Mieste yra įrengtos šešios garsinės sirenos ant tokių pastatų kaip rajono Savivaldybės, miesto seniūnijos, Kultūros centro, Kalnėnų pagrindinės mokyklos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienį buvo tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.

Sistema veikė be priekaištų

Visoje šalyje, taigi ir Mažeikiuose, du kartus per metus įjungiamos garsinės sirenos – atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Pastarasis patikrinimas vyko antradienį prieš vidudienį, sirenos kaukė tris minutes.
„Mieste yra įrengtos šešios garsinės sirenos ant tokių pastatų kaip rajono Savivaldybės, miesto seniūnijos, Kultūros centro, Kalnėnų pagrindinės mokyklos. Jos valdomos iš pulto, kuris įrengtas Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Gaila, bet sirenų garsas nepasiekia visos miesto teritorijos, tad planuojama įrengti dar bent kelias. Garsinės sirenos taip pat įrengtos rajone ant seniūnijų pastatų“, – informavo rajono Savivaldybės viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Murauskas.
Bandymas atliktas be incidentų, visos garsinės sirenos suveikė. Išgirdę jų kauksmą, gyventojai papildomą informaciją ir rekomendacijas apie jų veikimą galėjo išgirsti tuo metu įsijungę Lietuvos radijo arba radijo stoties „Mažeikių aidas“ programas.

Paslaugą galima įsidiegti

Garsinėmis sirenomis gyventojai perspėjami, kai kyla grėsmė ar šalyje arba rajone susidaro ekstremalios situacijos. Garsinė sirena įjungiama ir tuo metu, kai rajono Savivaldybėje rengiamos antrojo lygio priešgaisrinės pratybos, kaip dar šio mėnesio pabaigoje vyksiančios bendrovėje „Ingman Ledai“.
Šalies Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įgyvendindamas europinį projektą „Gyventojų perspėjimas ir informavimas, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų tiekėjų tinklų infrastruktūrą“, įdiegė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, kuri užtikrina gyventojų perspėjimą ir informavimą apie gresiančią ar susidariusią ekstremalią situaciją trumpaisiais pranešimais tiesiogiai į mobiliuosius telefonus.
„Pats esu šią sistemą įdiegęs į savo mobilųjį telefoną, ir ji suveikė pavyzdingai – buvau informuotas trumpąja žinute apie sistemos bandymą. Raginu ir kitus tinklalapyje www.vpgt.lt, skyrelyje „Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema“ sužinoti apie šią sistemą bei ją įsidiegti. Tai leis apie įvykius sužinoti operatyviai, neklausant radijo“, – patarė vyriausiasis specialistas.
Ši paslauga nemokama, minėtame skyrelyje pateikiamos instrukcijos, kaip ją įdiegti – skirtingų firmų mobilieji telefonai aktyvuojami skirtingai.

One Reply to “Prieš vidurdienį kaukė garsinės sirenos”

  1. Ingrida parašė:

    galvojau, kad jau karas prasidėjo. Paleido vidurius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*