Savaitgalį į susiėjimus žmones kvietė kaimo bendruomenės

Auksodės šventės akimirka. Kazio VOZGIRDO nuotr.

Praėjęs savaitgalis mūsų rajone buvo gausus įvairių švenčių. Auksūdiškiai kraštiečius pakvietė į žemaitišką festivalį, Balėnose parodytas spektaklis, Ruzguose paminėtos bendruomenės veiklos metinės. Kiekviena bendruomenė rinkosi, kaip užimti šventės dalyvius: siūlė paskanauti etnografinių patiekalų, išsiaiškinti, kas stipresnis ir vikresnis, daugiau sužinoti apie krašto papročius, tradicijas, pasilinksminti koncertuose ir diskotekose.

Skambėjo žemaitiška šnekta

Auksodėje vyko festivalis „Ūž Žemaitėjė“. Auksodės, Laižuvos, Reivyčių, Purvėnų, Sedos bendruomenių atstovai savo kiemeliuose pristatė etnografinį paveldą.

Auksodės šventės akimirka. Kazio VOZGIRDO nuotr.

Kiekvienas šventės dalyvis už simbolinį vieno euro mokestį galėjo paragauti įvairių bendruomenių kulinarių pagamintų žemaitiškų patiekalų. Buvo galima pasigardžiuoti cibulyne, šmakalu, bulviniais blynais, kastiniu, ruginių miltų ir bulvių košėmis bei daugeliu kitų patiekalų.

Koncertai ir sporto varžybos

Šeštadienį į šventę rinkosi balėniškiai. Balėnose Juozo Vaičkaus „Skrajojamasis“ teatras parodė spektaklį „Vaizdeliai iš grytelninkų Tupių gyvenimo“.

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Į kaimo šventę susirinkusiems vietiniams gyventojams bei svečiams koncertavo Liveta ir Petras Kazlauskai, liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris“. Vyko sportinės varžybos. Visi norintieji galėjo pasivaišinti žirnių ar bulvių koše.
Savaitgalį Ruzgų bendruomenė šventė trejų metų veiklos sukaktį. Ta proga buvo surengtos sporto varžybos seniūno taurei laimėti.
Ruzgiškiams koncertavo meno saviveiklos ir profesionalūs kolektyvai: Mažeikių TAU šokių kolektyvas „Serbentėlė“, romansų ansamblis „Širdies aidas“, Ventos kultūros namų kapela „Papievis“. Pasirodė muzikantas Saulius Kateiva, kolektyvai iš Žemalės ir Židikų.

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*