Savivaldybių keliams – didesnis finansavimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien Seime pasiūlyta didinti finansavimą kelių priežiūrai ir plėtrai, skiriant didesnę dalį lėšų, surenkamų iš degalų akcizo. Lėšos, skirtos asfaltuoti, savivaldybėms bus skiriamos priklausomai nuo gyventojų skaičiaus ir žvyrkelių ilgio jose.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Valius Ąžuolas Seime pristatė pranešimą.
„Ministro Pirmininko įpareigojimu Vyriausybė patvirtino planą, pagal kurį bus išasfaltuota apie 1700 km regioninių žvyrkelių. Džiugu, kad visoje šalyje žvyrkelių jau netrukus beliks tik apie 6000 km. Net neabejoju, kad jei per 10 metų laikysimės panašaus tempo ir nesustosime, žvyrkelių regionuose turėtų nebelikti išvis. Deja, bet šiuo metu savivaldybių žvyrkeliai sudaro net 40 000 km“, – Seime sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Valius Ąžuolas.
Lėšos, skirtos asfaltuoti, savivaldybėms bus skiriamos priklausomai nuo gyventojų skaičiaus ir žvyrkelių ilgio jose.
Po svarstymo Seimas pritarė kelių asfaltavimo programai, numatant nuolatinį jos finansavimą, kuris jau kitąmet paaugtų 2 proc. ir 4 proc. augtų 2021 m. Pinigai žvyrkeliams asfaltuoti dar padidės, nes savivaldybės taip pat galės numatyti atitinkamą lėšų dalį keliams savo biudžetuose.
Didinant visos programos finansavimą, būtų siūloma skirti lėšas ir vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti.
Remiantis Kelių priežiūros statistiniais duomenimis, Lietuvoje daugiau nei pusė kelių vis dar yra žvyro dangos. Prie skiriamų programos lėšų savivaldybės turės prisidėti 50 proc. savo pinigų, todėl skiriama parama dar padidės.
„Kasdien žmonės iš atokesnių vietovių yra priversti vykti į darbus ar vežti vaikus į mokyklas duobėtais žvyrkeliais. Tikiuosi, kad savivaldybės tinkamai paskirstys lėšas, skirtas žvyrkeliams asfaltuoti, ir kiekvienos seniūnijos gyventojai galės džiaugtis gerais keliais“, – teigė LVŽS frakcijos narys V. Ąžuolas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*