Teikiama pagalba neįgaliesiems ir juos prižiūrintiems artimiesiems

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Praėjusią savaitę Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas projektas „Mes arčiau: socialinės atskirties mažinimas Mažeikių mieste“. Jo iniciatoriai – Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija „Gyvenimo spalvos“ ir Mažeikių „Jievaro“ pagrindinė mokykla.

Projekto tikslas – plėtoti socialinių paslaugų spektrą ir jų prieinamumą, laisvalaikio ir atokvėpio paslaugų organizavimą bei teikimą socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Tikimasi, kad šiuo projektu bus bent šiek tiek palengvinta gyvenimo našta neįgaliesiems ir juos prižiūrintiems artimiesiems.
Įgyvendinant projektą bus siekiama pagerinti atskirtį patiriančių asmenų gyvenimo kokybę, suteikti paslaugų, atitinkančių kliento poreikius, socialinį, kultūrinį ir laisvalaikio užimtumą.
Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos „Gyvenimo spalvos“, vienijančios apie 90 žmonių, vadovė Lilė Baltutienė „Santarvei“ sakė, kad, organizuojant savanorišką veiklą, aktyviai dalyvaus patys socialinę atskirtį patiriantys asmenys, tai yra neįgalieji, gavę specialių žinių ir gebėjimų socialinėms paslaugoms teikti. Jie bus apmokyti teikti įvairias paslaugas, reikalingą pagalbą ir dalyvaus visose projekto veiklose.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*