- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Vietos neįgaliųjų automobiliams numatytos įstatymais

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Laisvės gatvės atkarpoje nuo Viešosios bibliotekos iki rajono Savivaldybės pastato šiuo metu yra įrengtos 45 automobilių stovėjimo vietos, iš kurių dešimt skirta neįgaliesiems, V. Burbos gatvėje iš 52 vietų – neigaliesiems skirtos aštuonios. Kai kurių vairuotojų teigimu, tokių vietų yra per daug.

Papiktino vietų gausa

Redakciją pasiekė pasipiktinusio mažeikiškio skundas, kad pagal pagrindinėje senamiesčio gatvėje įrengtas automobilių stovėjimo aikšteles atrodo, jog mūsų mieste didžiąją dalį automobilininkų sudaro žmonės su negalia.
„Pažiūrėkite Laisvės gatvėje – stovėjimo vietos pilnutėlės, tuo tarpu pabandyk užimti neįgaliojo ženklu pažymėtą vietą, iš karto gausi baudą. O jos neretai yra tuščios.
Dabar vyksta Naftininkų gatvės rekonstrukcija, vėl bus įrengiamos automobilių stovėjimo vietos ir vėl nemaža dalis jų bus skirta neįgaliesiems. Sutinku, kad jų reikia, bet ar tiek daug?“ – replikavo vyras.

Nustatyta reglamentu

„Santarvė“ išsiaiškino, kad mažeikiškių vairuotojų replikos, jog neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietų senamiestyje yra per daug, atsimuša į Seimo patvirtintus statybinius reikalavimus.

Apie tai, kokie jie, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.