- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Savivaldybė nebepadės atsikratyti keturkojais augintiniais

Daiva Radzevičienė apgailestavo, kad gyvūnams gelbėti iš biudžeto neskiriama nė cento. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po „Santarvės“ publikacijos Savivaldybės administracija nutarė imtis priemonių beglobių gyvūnų gaudymo ir užmigdymo paslaugai atpiginti. Buvo paskelbta, kad benamius gyvūnus surenkanti „Kometa“ nemokamai nebepriims iš gyventojų šunų ir kačių, kurių jie ketina atsisakyti.
Į šią naujovę aistringai reagavo ne tik keturkojų augintojai, bet ir Gyvūnų globos draugija. Pastarajai įsikišus, gyvūnus globojanti draugija ir juos migdanti įmonė nutarė dirbti drauge: tik viena biudžeto, kita – savo lėšomis.


Pasipiktino išlaidavimu

Rašinyje „Naikinti keturkojus – pelningas verslas“  „Santarvė“ iškėlė valdininkų išlaidavimo faktus. Išsiaiškinome, kad už beglobių gyvūnų gaudymą ir užmigdymą į privačios bendrovės „Kometa“ sąskaitą kasmet nubyra per šimtą tūkstančių litų biudžeto lėšų. Rajone kasmet užmigdoma apie 1100–1200 keturkojų. Nors iš tikrųjų, kaip patvirtino ir šią sritį kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Nijolė Balvočienė, ir pats įmonės direktorius Antanas Sadauskas, gatvėse tų bešeimininkių gyvūnų nebėra tiek daug. Daugiausiai darbo „Kometai“ suteikia žmonės, norintys atsikratyti savo keturkojais.
Internautai pasipiktino „Santarvės“ aprašyta situacija, mūsų valdininkų išlaidavimu. Tuo labiau kad kiti rajonai beglobiams gyvūnams gaudyti išleidžia kur kas mažesnes sumas arba net atsisako tokios paslaugos.


Turi pasirūpinti patys augintojai

Savo nuomonę dėl situacijos išsakė ir kai kurie Tarybos nariai. Nuskambėjo siūlymas: jeigu „Kometa“ važiuoja pas žmones, kurie nori atsikratyti gyvūnų, tegu jie kažkiek sumoka už paslaugą. Esą kai biudžete taip trūksta pinigų, išlaidų mažinimas beglobių gyvūnų gaudymui, surinkimui, karantinavimui, eutanazijai ir utilizavimui – vienas iš taupymo rezervų. 
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius įpareigojo savo pavaduotoją Saulių Šiurį išanalizuoti rašinyje paminėtus faktus. Pavaduotojas, vykdydamas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimą, situaciją aiškinosi drauge su Vietinio ūkio skyriaus vedėju Alfonsu Žiulpa, kitais specialistais, pats skambino į kitus rajonus.
Po to Savivaldybės administracija priėmė sprendimą ir išplatino pranešimą, kviečiantį gyventojus, pastebėjusius be priežiūros paliktus, valkataujančius kates ir šunis, informuoti vietos seniūnijos specialistus.
„Benamius gyvūnus surenkanti ir laikiną globą suteikianti įmonė nepriims iš gyventojų šunų ir kačių, kurių jie ketina atsisakyti. Gyvūnų šeimininkai patys privalo pasirūpinti savo augintiniais“, – buvo teigiama kelių sakinių pranešime.

Kokia buvo mažeikiškių reakcija į šį valdžios sprendimą ir prie kokio kompromiso prieita, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.