Savivaldybėje kas penktas darbuotojas – giminės

Savivaldybės administracija nerenka informacijos apie darbuotojų giminystės ryšius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos duomenimis, 18 proc. savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ir svainystės ryšiais.
Mūsų rajono savivaldybės administracijoje vienokių ar kitokių giminystės ryšių turi kas penktas darbuotojas.
Antikorupcinės žvalgybos specialistai mano, kad tokie dalykai menkina pasitikėjimą valdžios institucijomis, savivaldos atstovai teigia, kad kompetencijai giminystė nemaišo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.
Pranešime paaiškinama, kad, nustatant juos, skaičiuota įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų – įtraukti sutuoktiniai, pirmos ir antros eilės giminaičiai bei pirmos ir antros eilės sutuoktinių giminaičiai.
Pavyzdžiui, tai gali būti broliai, seserys, pusbroliai ir pusseserės (1 ir 2 eilės), dėdės ir tetos (1 ir 2 eilės) ir pan. Taip pat gali būti skaičiuojami bendrus vaikus turintys, bet nesusituokę asmenys.
Gegužės 31 d. atliktos analitinės antikorupcinės žvalgybos analizės duomenys byloja, kad Mažeikių rajono savivaldybėje šis rodiklis yra 21 proc. ir 3 proc. viršija šalies vidurkį. Pagal šį rodiklį Savivaldybė yra septyniolikta šalyje.
Didžiausia nepotizmo intensyvumo rizika egzistuoja Pagėgių (35 proc.), Varėnos r. (29 proc.), Šalčininkų r. (28 proc.) ir Zarasų r. (27 proc.) savivaldybių administracijose.
Mažiausia nepotizmo intensyvumo rizika nustatyta Rokiškio r. (3 proc.) ir Vilniaus m., Alytaus m. bei Palangos m. savivaldybėse (po 7 proc.).
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Savivaldybėje kas penktas darbuotojas – giminės”

 1. visur ju pilna parašė:

  Mazeikiu misku uredijoj irig tas pats klanas Paulaviciu

 2. Gerai parašė:

  Jei dar butu schemos, zinotum kur ieskot, kur kava geria

 3. manau, parašė:

  kad su artimom giminem dirbti yra ne visai gerai, ypac sefai firmu turetu gerai pagalvoti, ar priimti i darba giminaiti, nes uz nugaros naudojasi padetimi, sukuria darbuotoju aplinkoje neigiama atmosfera

 4. to gimines parašė:

  ??? ne visiems ne paslaptis :)

 5. Gimines medis parašė:

  Cha cha cha, i medi irasykit ir meiluze, juk jau viesa paslaptis.

 6. kompetencijai parašė:

  O savivaldos atstovai teigia, kad kompetencijai giminystė nemaišo :-)`Kad ten pas juos tos kompetencijos net nei su žiburiu nerasi, apie ką čia kalbama. Ten tokie beraščiai sulindę, kad pabendravus vos 5 min. matai kas per fruktai sėdi ne savo vietose.

 7. To idomu parašė:

  Tai štai kodėl pastoviai jaunojo seniūno neįmanoma rasti darbo vietoje. Esu mates sporto klube, bet pasirodo darbo metu ir pasvetimauti suspėja. O žmona žino??

 8. idomu parašė:

  Kad tas jaunosios kartos sūnelis ne tik “darbo” reikalus laisvu nuo darbo metu aptarineja. Darbo metu spėja ir su svetimom moterim linksmai laiką praleist. Įdomu, lyg ir šeimą turi.

 9. avinui parašė:

  VENTOS direktorės sūnelis kaimo seniunas ne miesto, vėl virgučio purvalai,

 10. Visur vien saviškiai...kaip fermoj.... parašė:

  Nuėjus papietauti į “Carlį, matai, kaip seimo narys, keletas senųjų savivaldybininkų, derina reikaliukus su jaunaja karta… miesto seniūnas, “Ventos” direktorės sūnelis… uoliai “derina” su tais… apie daugiagabaritines atliekas ir žinoma, ne tik apie tai…Taip, kad “drakonas mirė – tegyvuoja drakonas” … tik vienas iš pavyzdžių, o kur dar visa kita…

 11. Kai kurie net išsiskiria arba pavardes pakeičia parašė:

  Kad tik būti prie lovio arba ,kad tik artimas giminaitis ,bendrapavardis nebūtų tiesioginiame pavaldume. Tai daug ką pasako.O savivaldos atstovai teigia, kad kompetencijai giminystė nemaišo :-)

 12. shiusha parašė:

  Viesa paslaptis. Bet nepasakysi, kad zmones tokius issirinko. Ka gali padaryti zmones (rinkejai) kai administracijos virsininkas yra auksciau Tarybos ir mero?

 13. Keista ? parašė:

  O kas čia naujo ? Seniai yra žinoma ir niekas nepajudinama.

 14. tai yra parašė:

  šeimyninė ranga, pabandykit patekti svetimas, neįmanoma. ar yra kitaip galvojančių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*