- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Savivaldybėje kas penktas darbuotojas – giminės

Savivaldybės administracija nerenka informacijos apie darbuotojų giminystės ryšius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos duomenimis, 18 proc. savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ir svainystės ryšiais.
Mūsų rajono savivaldybės administracijoje vienokių ar kitokių giminystės ryšių turi kas penktas darbuotojas.
Antikorupcinės žvalgybos specialistai mano, kad tokie dalykai menkina pasitikėjimą valdžios institucijomis, savivaldos atstovai teigia, kad kompetencijai giminystė nemaišo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.
Pranešime paaiškinama, kad, nustatant juos, skaičiuota įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų – įtraukti sutuoktiniai, pirmos ir antros eilės giminaičiai bei pirmos ir antros eilės sutuoktinių giminaičiai.
Pavyzdžiui, tai gali būti broliai, seserys, pusbroliai ir pusseserės (1 ir 2 eilės), dėdės ir tetos (1 ir 2 eilės) ir pan. Taip pat gali būti skaičiuojami bendrus vaikus turintys, bet nesusituokę asmenys.
Gegužės 31 d. atliktos analitinės antikorupcinės žvalgybos analizės duomenys byloja, kad Mažeikių rajono savivaldybėje šis rodiklis yra 21 proc. ir 3 proc. viršija šalies vidurkį. Pagal šį rodiklį Savivaldybė yra septyniolikta šalyje.
Didžiausia nepotizmo intensyvumo rizika egzistuoja Pagėgių (35 proc.), Varėnos r. (29 proc.), Šalčininkų r. (28 proc.) ir Zarasų r. (27 proc.) savivaldybių administracijose.
Mažiausia nepotizmo intensyvumo rizika nustatyta Rokiškio r. (3 proc.) ir Vilniaus m., Alytaus m. bei Palangos m. savivaldybėse (po 7 proc.).
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.