Savivaldybėms nauji iššūkiai – izoliuoti iš užsienio grįžusius žmones

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojo nauji sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos pasirašyti nurodymai.
Savivaldai dideliu iššūkiu tapo reikalavimas visus iš užsienio grįžusius asmenis ir neturinčius koronaviruso simptomų 14 dienų privalomai izoliuoti savivaldybių patalpose.
Į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Kontroliuoti be sąrašų – sudėtinga

Viešoje erdvėje įvairiai komentuojamas griežtas ministro įsakymas. Skeptiškai į jį sureagavo ir kai kurių savivaldybių merai.
Kritinį požiūrį „Santarvei“ išsakė ir mūsų rajono Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė.
„Nėra lengva rasti patalpų, kad būtų galima karantinavimo laikotarpiui izoliuoti po vieną asmenį. Negaliu suvokti, kaip galima vienoje patalpoje apgyvendinti po dvidešimt ar penkiasdešimt asmenų. Atsirastų galimybė aritmetine progresija platinti užkratą“, – naujas užduotis savivaldybėms vertino komisijos pirmininkė.
L. Nagienė, spręsdama su gyventojų saugumu dėl koronaviruso susijusius klausimus, įžvelgė kitą rimtą problemą – savivaldybėms neteikiami sąrašai, kiek ir kokių asmenų yra grįžusių iš užsienio šalių ir privalo 14 dienų būti saviizoliacijoje.
„Grįžusieji iš užsienio pildo anketas, nurodo savo adresus, kontaktus, tačiau savivaldybėms ši informacija neteikiama, nors tokį klausimą kėlėme ne kartą. Turėdami šią informaciją, galėtume pasitelkti savanorius, skambindami išsiaiškintume, kaip jie laikosi saviizoliacijos, pažeidėjus galėtume drausminti pasitelkę policijos pareigūnus, mūsų Viešosios tvarkos skyrių“, – apie problemas kalbėjo pašnekovė.

Kol kas patalpų grįžtantiesiems užteko

L. Nagienė pasakojo: nelaukdama jokių nurodymų, mūsų rajono Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisija praėjusį sekmadienį, susirinkusi į pirmąjį posėdį, aptarė priemones, kurios galėtų užkirsti kelią koronavirusui plisti Mažeikiuose. Viena iš jų buvo ir pagalba iš užsienio grįžusiems mažeikiškiams, norintiems save izoliuoti ir neturintiems tam sąlygų.
Savivaldybė dėkoja viešbučio „Astrum Palace“ vadovui, atsiliepusiems į prašymą padėti tokiems žmonėms. Jie apgyvendinami ir viešbutyje „Valina“.
Antradienį sutartis pasirašyta ir su Plinkšių viešbučiu, kuriame saviizoliacijai bus galima apgyvendinti apie 50 žmonių. Susitarta su Plateliuose įsikūrusiu viešbučiu „Linelis“ – reikalui esant, jis priglaustų 15 mažeikiškių.
L. Nagienė teigė, kad griežtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas savivaldybių patalpose apgyvendinti visus grįžtančius gyventojus sunkumų kelia ir dėl to, kad ne visi jie gali būti sveiki. Sprendžiama, kur būtų galima apgyvendinti lengva forma susirgusius mažeikiškius. Kol kas pasirinktos dvi įstaigos – Židikų Marijos Pečkauskaitė gimnazijos bendrabutis ir „Jievaro“ pagrindinė mokykla.
Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė pasidžiaugė, kad daugelis viešbučių savininkų, į kuriuos kreipiamasi pagalbos, supranta situaciją ir sutinka padėti, tik vienas viešbutis šio bendradarbiavimo kategoriškai atsisakė.

3 Atsakymai į “Savivaldybėms nauji iššūkiai – izoliuoti iš užsienio grįžusius žmones”

  1. Beata parašė:

    Keistas tas reikalavimas VISIEMS…o jei zmogus rimtas, zino situacija, is anksto susirado kur karantinuotis, turi kas pristatys maista, tai kodel ir tokius vercia i bendra katila? Gal rimtai tegu kamera prie duru pritvirtina, bet leidzia zmogui karantinuogis privaciai?

  2. Anonimas parašė:

    sodu g7 tinka visiemes debiloidams

  3. Opi realybė parašė:

    Mes saugūs, ne todėl, kad čia viena ponia sakosi viską kontroliuojanti )))))), o kad vietiniai, pabrėžiu, nekeliavę vasario ir kovo mėnesiais, saugoja vienas kitą. O gimnazijos mokiniai parskridę iš Ispanijos per patį ligos piką ” saviizoliuojasi” kartu su šeimomis. Taip tas pats kas nieko!!! Įdomu kur izoliuos neatsakingus keliautojus mūsų savivaldybė???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video