Savivaldybės administracijos direktorei teks aiškintis ir Savivaldybės tarybai

Laima Nagienė teigė, kad kai kurios klaidos susijusios su skubiais sprendimų priėmimais. Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė, kad, kai politikams kilo įtarimų dėl galimo išlaidavimo suvaldant ekstremalią situaciją dėl koronaviruso pandemijos, Kontrolės komiteto prašymu Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko priimtų sprendimų tyrimą. Šio tyrimo ataskaita pristatyta Kontrolės komitetui, nutarta ją teikti svarstyti ir Savivaldybės tarybai.
Komitetas net du kartus rinkosi aptarti kontrolierių tyrimo medžiagos. Pirmą kartą buvo išklausyta tarnybos kontrolieriaus pavaduotojos Loretos Dimienės ataskaita ir Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos, Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės pasiaiškinimai dėl nustatytų pažeidimų.
Antrą kartą komitetas posėdžiavo po to, kai Savivaldybės administracijos direktorė L. Nagienė Kontrolės ir audito tarnybai pateikė raštišką paaiškinimą dėl išvadose fiksuotų pažeidimų. L. Dimienė politikams paaiškino, kad iš esmės tai kontrolierių ataskaitos nepakeitė.
L. Nagienei ir vėl teko atsakyti į ne vieną politiko klausimą, išgirsti kritikos, replikų.
Kontrolės komitetas pritarė kontrolierių ataskaitai ir nutarė ją teikti svarstyti Savivaldybės tarybai.

22 Atsakymai į “Savivaldybės administracijos direktorei teks aiškintis ir Savivaldybės tarybai”

 1. Simute parašė:

  Kodėl mes tokie pikti.ir pavydūs. Administrotoriaus kėdė tik viena -.visi netilpsime. Laukime eilės, o gal pasiseks…

 2. DAIVA parašė:

  ,, balsuokite atsižvelgdami į savo sąžinę, o ne į kažkieno nurodymus ”’ Na, o jeigu tos sąžinės nėra, tai nėra į ką ir atsižvelgti. Užtenka žinoti ,kad meras anksčiau priklausė A.Paulausko partijai , todėl tik toks ,,lyderis” ir gali kreiptis į prokuratūrą tam, kad į darbą būtų grąžinamas STT nušalintas vietinio ūkio vedėjas A.Žulpa. Jeigu merui trūksta ,, nepriekaištingos reputacijos ” asmenų dirbančių savivaldybėje, tai pamėginkite pasiūlyti Vytautui Gedvilai, senais laikais dirbusį policijoje, šiokiu tokiu viršininkeliu. Dabar tai seniūnas Š.Armonas po savo sparneliu priglaudė buvusį statutinį pareigūną.

 3. Inga parašė:

  Manau, daugelis sutiks, kad rajonui reikėjo pokyčių, tačiau reformas turi daryti lyderis, o ne pykčio, pagiežos, keršto, neapykantos pritvinkęs asmuo, siekiantis naudos sau ir artimiesiems.

 4. Visiems parašė:

  Jeigu norite sužinoti kaip viena ponia ištaškė mūsų visų mokesčiais sumokėtus pinigus neva kovodama su virusu, pavartykite čia pateiktą Kontrolės tarnybos ataskaitą. Regis, slėptis nuo covido į Mažeikius buvo suvažiavę aukščiausio lygio pasaulio vadovai. Gal kas Trumpą Mažeikiuose matėte?
  http://www.mazeikiai.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/savivaldyb%C4%97s-taryba/kontrol%C4%97s-ir-audito-tarnyba/nuostatai-ir-veikla/audito-ataskaitos-ir-i%C5%A1vados/

 5. KREIPIMASIS parašė:

  Ponai tarybos nariai, balsavimas dėl kontrolės tarnybos išvadų turi būti slaptas. Prisiminkite, kodėl jus žmonės išrinko ir balsuokite atsižvelgdami į savo sąžinę, o ne į kažkieno nurodymus. Atviras balsavimas būtų visiškas farsas žinant tos personos kerštingumą, neapykantą viskam, kas išdrįsta nepaklūsti jos diktatui. Pasižiūrėkite į taip vadinamą merą. Jis gi po sijonais tupi. Argi taip turi elgtis rajono vadovas, lyderis, galų gale vyras? Liaukitės darę gėdą Mažeikiams!

 6. tarp kitko parašė:

  Girdėjom,kad L.Nagienė sujaukusi ir išderinusi savivaldybės darbą užsimanė platesnių vandenų t.y.balotiruotis į LR seimą.Kitaip tariant norėtų palikti skęstantį savivaldybės laivą su kapitonu meru,kuriam dėl direktorės veiksmų nepavyko sukurti pozityvių permainų ir darnos komandiniame darbe.Žmonės mato,kad savivaldybės laivelis visiškai išbalansuotas.Taip pat girdėjom,kad seimo rinkimuose Nagienę galimai rems valstiečių-žaliųjų partija.Ištiesu “drąsus”valstiečių pasirinkimas,kai kandidatė jau matuojasi ketvirtos partijos suknelę.Klausimas kitas;kas galėtų balsuoti už šią svajonę?

 7. Jonas parašė:

  Kada i ramona tpl apsilankys fntt,ten jiem butu ka veikt.

 8. Mažeikietis parašė:

  Džiaugiuosi, kas Mažeikiuose baimė reikšti savo mintis sklaidosi. Pritariu kiekvienai nuomonei ir komentarui. Ačiū visiems už išsakytas protingas mintis.
  Ačiū opozicijai, kuri ir iškėlė problemas. Visada geri Daivos komentarai ir išsami analizė.
  Dabar klausimas tik vienas: ar meras pareikš nepasitikėjimą administracijos direktorei L. Nagienei ar ir toliau bus jos šešėlis. Įdomu, kokia bus vicemerės Rimkienės pozicija, kuri visada deklaruoja teisingumą, o šiuo metu yra dingusi. Kita vicemerė Bernotienė, manau, ir toliau bus administracijos direktorės pažas.

 9. kai pagalvoji parašė:

  Jo, Nagienė per metus administravimo spėjo beveik į visus savivaldybės padalinius ir skyrius paskirti po klapčiuką.Iš kur jie,ogi iš jos buvusios darbovietės sodros.Kas gali paneigti?Šiai dienai jų skaičius jau artėja prie 15 personų,dauguma praktiškai be konkursų tiesiog perkėlimo būdu .Kaip ruseliai sako:živi i procvietaj.Nagienė garsiai visiems nepatenkintiems dėl tokios savivalės sakė,kad pasiskyrė tik “profesonalus”Žodžiu kaime kaimietiška tvarkelė.

 10. Ada parašė:

  O kada aiškins kodėl nepaskelbė konkurso į Kalnėnų mokyklos vadovo vietą? Pamiršo?

  1. Anonimas parašė:

   Kaipgi skelbs konkursą, jei sesutės dar ne viską į Buknaičius sunešė, kiek dar lėšų “neįsisavinta”. Jei neatsiras drąsuolis pagaliau padėti tašką šitai veiklai, Kalnėnai dar ilgai gyvens pagal Šiaurės Korėjos įstatymus…

 11. vilnietis iš Mažeikių parašė:

  Reikalas labai aiškus, kontrolės ataskaitos nepaneigsit. Ji turi atsidurti teisėsaugos institucijose. Dabar matysim: už ką tarybos nariai? Pritariate kontrolierių ataskaitai ar ne. Galima biudžetą ištaškyti ar ne? ir nereikia pozicijų, opozicijų, konservatorių, socdemų, valstiečių ar ten teisingumo pavasario. Balsavimas dėl kontrolierių ataskaitos privalomas, atviras ir paskelbiame visuomenei kas už ką balsavo. Vėliau mažeikiečiai paklaus personaliai kiekvieno. PAKLAUSIME TIKRAI…..

 12. DAIVA parašė:

  Politinių partijų atstovai, užėmę vadovaujančius postus, dar vadinami biurokratais ar valdininkais, turi kiaulės akis ir daug draugų, kuriuos reikia (pa)šerti. Juk reikia kažkokiu būdu tai ,,pirktis” balsus į ateitį.

  L.Nagienė ankstesnėse kadencijose pati yra buvusi Antikorupcijos komisijos pirmininke, daugybę kartų yra dalyvavusi įvairiose paskaitose,seminaruose apie korupciją ir viešųjų bei privačių interesų derinimą valstybės tarnyboje. Valstybės tarnautojų mokymai , savaime aišku, kainuoja ir visos išlaidos yra dengiamos iš savivaldybės biudžeto.

  Jeigu valstybės tarnautojai yra nemokintini, tai gal reikėtų atsisakyti visų Korupcijos ir kitų seminarų bei mokymų ir už tas lėšas Ugdymo įstaigoms nupirkti šikpopierio, muilo ir kitų higienai reikalingų prekių.

  L.Nagienė teigė, kad kai kurios klaidos susijusios su skubiais sprendimų priėmimais. Nu, netikiu šita daugiamete biurokrate,kuriai, mano manymu, niekados netrūko nei įžūlumo, nei naglumo. Kaip gali (pa)tikėti, tokia politine persona, kuri vieną sako,o kitą daro?

  Tokia politine persona ,kaip L.Nagienė, praranda pasitikėjimą ir tada,kai vietiniams verslininkams neįkūrusiems absoliučiai nei vienos darbo vietos yra suteikiamos mokestinės lengvatos.
  Kaip gali pasitikėti L.Nagiene, kuri pasirašo mokestinę lengvatų sutartį su verslininku D.Matiuku, kuriam buvo pareikšti kaltinimai dėl kyšio davimo UAB ,, Mažeikių vandenys” direktoriui V.Mažeikiui?

  Žinoma , jog dabartinė Savivaldybės Taryba pritarė tam Tarybos sprendimui dėl mokestinių lengvatų suteikimo verslininkui-kyšininkui.

  Kaip gali tikėti ir pasitikėti L.Nagiene, kuri neprieštarauja dėl viso pagalbos paketo verslininkams ir jų atleidimo nuo rinkliavos mokesčių iki metų pabaigos ir prisidėjo prie to, kad tėvams reikės mokėtį 11 eurų Ugdymo aplinkos išlaikymo mokestį net ir vasaros laikotarpiu, ir kai vaikai 1 mėn. ar ilgiau nelankys Ugdymo įstaigos.

  L.Nagienės etikos ir moralės principus kiekvienas vertina per savo supratimo prizmę. Kaip bedeliočiau visus paskutinio laikotarpio įvykius,man asmeniškai, L.Nagienės (ne)veikimas niekaip neprimena sąžiningo ir teisingo valstybės tarnautojo.

  Mano manymu,tokias biurokratines piktžoles reikia rauti su visomis šaknimis.

 13. vilnietis parašė:

  paskaičiau kontrolierių ataskaitą: viešbučiams ištaškyta šimtai tūkstančių, už ką tokios kainos, Vilniuje tiek nemokėjo, ir nieko… tarybos nariai,- kas už, kas pritariate? tai pasidalinote, verslininkai? valdantieji? koalicija? čia be prokurorų, FNTT apseiti negalima? ar Mažeikiuose taip ir praplauks, ką opozicija veikia, cirkai…

 14. Janina parašė:

  Kodėl šita valdininkė taip įsikibusi laikosi savo kėdės? Noras valdyti ir pasipelnyti, garbės troškimas? Manau, iki šiol nėra buvę Mažeikiuose labiau nekenčiamo žmogaus už ją. Gal tai koks asmenybės sutrikimas siekiant aplink save skleisti baimę, pyktį, neapykantą?

 15. As parašė:

  Ale kaip netikėtai,netyčia ponios gatvė pradėta remontuoti,asfaltuoti.Matyt nuo covido liko

 16. Batka parašė:

  Visų nagainu nagai būna riesti į save

 17. Nagienei parašė:

  Nagiene, realiai įvertink situaciją, tavo reputacija dabar žemiau plintuso. Visa ta a la “koalicija” tave bandys gelbėti, tačiau pati supranti, kad bus tik blogiau ir blogiau. Tu juk anūkų, proanūkų turi. Kam tau tos negarbės reikia? Atsistatydink. Padaryk gerą darbą ir sau ir Mažeikiams.

 18. Nieko ten nebus parašė:

  Viskas bus gerai. Kaip visada pagelbės giminaitis zemaitaitis, o dabar dar labjau sustiprinta trijų partijos muškietininkų pozicija. Dar užstos koks nors patarejas iš suaugusiųjų portalų. Kada valdžia apsivalys nuo KGBistinio smogo?

 19. Jonas parašė:

  Berods anglų rašytojas parašė kūrinį apie bebaimį Riki tikki tavi(šešką)kuris įveikė kobrą Nagaina.Tai panašiai vyksta ir Mažeikių savivaldybėje.Valstybės kontrolės tarnyba nustatė pažeidimus administracijos direktotės Nagienės veikloje.Kol kas Nagienė atkakliai neigia padarytą žalą administracijos reputacijai,bet Riki tikki tavi(kontrolierių tarnyba) bus atkaklus, kol įrodys netinkamas direktorės veiklas.

 20. Voratinklis parašė:

  Kaip pasakytu kojele”mazeikiai apraizgyti sukciu voratinkliu”.

 21. Augis parašė:

  Kur vartosi pinigai, ten ir piktnaudžiavimas jais, prisidengiant tarnybine padėtimi. Taip pas mus buvo, taip ir bus, kas besėdėtų valdžioje. Kol pradeda dirbti, prisiekinėja visais šventaisiais, daužosi sau į krūtinę, kad dirbs skaidriai ir sąžiningai, o vos tik atsisėda į sostą, prasideda tas pats scenarijus,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*