Savivaldybės ir TRATC-o nesutarimai nesibaigia

Praėjusiais metais iš Mažeikių rajono į Jėrubaičių sąvartyną buvo išvežta beveik 17,5 tūkstančio tonų buitinių atliekų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių savivaldybė nesutinka su Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – TRATC) paskaičiuotu įsiskolinimu. Nepavykus rasti kompromiso, mažeikiškiai pasiryžę kreiptis ne tik į auditorius, bet ir į prokurorus arba savo tiesą ginti teisme.
Rietavo savivaldybė jau kreipėsi į teismą, ginčydama TRATC-o jai paskaičiuotą skolą už atliekų tvarkymą.

Teisybės – į teismą

Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas „Santarvei“ paaiškino, kad ginčijamasi dėl beveik pusės milijono litų sumos.
„Nesurinktos rinkliavos mes neginčijame, tačiau pagal pranešimus rinkliavos suma yra mažesnė nei Savivaldybei už komunalinių atliekų tvarkymą išrašytų sąskaitų suma. Jeigu visi teršėjai šimtu procentų sumokėtų rinkliavą, pusės milijono litų suma liktų, nes nustatyta rinkliava nedengia atliekų surinkimo ir tvarkymo išlaidų“, – situaciją apibūdino pašnekovas.
V. Dičiūnas pripažįsta, kad su tokia problema susiduria ir kitos savivaldybės, tačiau jos pasiryžusios deficitą dengti iš savo biudžeto, o Rietavas šito daryti neketinąs. Esą su skola būtų galima sutikti tik tada, jei deficitas būtų susidaręs dėl Savivaldybės kaltės, kaip, jo teigimu, tai atsitiko Mažeikiuose – patvirtinus mažesnę rinkliavą nei kitur, buvo užprogramuotas lėšų deficitas.
„Kai susikūrė TRATC-as, iš pat pradžių buvo nustatytas per mažas rinkliavos dydis. Visas išlaidas, susijusias su atliekų tvarkymu, turi padengti atliekų turėtojas“, – savo nuomonę išsakė direktorius.

TRATC-as grasina teismu

Mažeikių rajono savivaldybė žino, kas yra rinkliavos deficitas, – jis siekia apie pusę milijono litų per metus. Tačiau nuo praėjusių metų liepos mėnesio Savivaldybės Tarybos sprendimu buvo padidinta rinkliava (laikantis „solidarumo“ principo ji suvienodinta su kitų apskrities rajonų) ir šiemet lėšų deficitas nebedidėja.
Tačiau senos bėdos, t. y. įsiskolinimas TRATC-ui, neleidžia ramiai gyventi. Mažeikių rajono savivaldybė taip pat yra įsisukusi į ginčus ir nesutarimus su šia bendrove. Mažeikiškiai, kaip ir kitų apskrities savivaldybių administracijos, iš TRATC-o gavo raginimą iki balandžio 8 dienos sumokėti įsiskolinimą.

Ar mažeikiškiai pasiryžę mokėti tiek, kiek TRATC’as paprašys, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

7 Atsakymai į “Savivaldybės ir TRATC-o nesutarimai nesibaigia”

 1. Viekšniškis parašė:

  Kokios gali būti skolos už oro,tai yra už tuščių konteinerių vežiojimą. Vežkit tuščius konteinerius kasdien,ir turėsite pelno.Koks “gudrutis”sugalvojo imti mokęstį už paslaugą pagal SUSITARIMĄ,o ne už išvežtų šiūkšlių kiekį. Įdomu,kokia kūno dalimi mąsto Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos nariai pritardami tokiems “susitarimams” Sakoma,kad durną ir bažnyčioje mušą…

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  2011 m. vasario 3 d. buvo pateikta veiklos audito ataskaita atliekų tvarkymo organizavimas Telšių regione (Nr. KT9-1/IV-1/KT10-2 /KT-1). Dėl ko kyla rinkliavos mokesčio dydis matosi Audito pateiktoje ataskaitoje , o vienas iš tokių dalykų yra B.Kryžiaus investicija į Dargių savartyną. Faktai iš audito ataskaitos.
  2008 m. sausio 18 d. įvyko TRATC-o visuotinis akcininkų susirinkimas, kurio metu vienas iš aktualiausių klausimų buvo įstatinio kapitalo didinimas. Akcininkų susirinkimas vienbalsiai nutarė perimti sąvartyną, padidinant įstatinį kapitalą 3724 akcijomis, kurių vienos nominali vertė – 1000 litų, ir akcijų emisiją įsigyti Mažeikių rajono savivaldybės tarybai. Mažeikių rajono savivaldybė, atstovaujama Administracijos direktoriaus B. Kryžiaus, 2008-03-31 perdavimo ir priėmimo aktu perdavė TRATC-ui, atstovaujamam direktoriaus V. Domarko, Dargių sąvartyną su priklausiniais už rinkos vertę, t. y. už 3 724 000 litų.
  Dargių sąvartynas negalėjo būti investuotas į TRATC-ą rinkos verte, žinant, kad pagal Savivaldybių pasirašytą sutartį, jis turėjo būti uždarytas ir rekultivuotas. Investuodama Dargių sąvartyną, Mažeikių rajono savivaldybė nesivadovavo Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 758 nuostatomis, nes nenurodė poreikio investuoti turtą motyvo ir savo sprendimo ekonomiškai ir socialiai nepagrindė. Pažymime, kad laukiamas rezultatas – 3 724 000 Lt nuostolis, turės būti dengiamas atliekų turėtojų sąskaita. Jeigu Plungės, Telšių rajonų ir Rietavo savivaldybių akcininkai būtų įvertinę laukiamą rezultatą, manome, kad nebūtų pritarę neekonomiškai ir neefektyviai investicijai.
  Kontrolierių nuomone, pasitarimo dalyviai neįvertino to, kad Dargių sąvartyno perdavimas rinkos verte yra neteisėtas ir jį reikėtų anuliuoti. To neatlikus visi minėti vertės sumažėjimai (3 724 000 Lt) per ateinančius laikotarpius bus nurašomi į nuostolius, o visas sąnaudas, tarp jų – ir nuostolius, susijusius su Bendrovės veikla, vadovaujantis Atliekų tvarkymo įstatymu, dengia atliekų turėtojai, ir tai turės didelę įtaką rinkliavos mokesčio dydžiui.
  Galima manyti ,kad meras A.Tenys atsižvelgė į tai, jog tuometiniai tarybos nariai ,,buvo klaidingai įsitikinę‘‘ dėl balsavimo, todėl neseniai buvo nuspręsta net sudaryti komisiją ,kuri aiškinsis…………, jog visas susidaręs nuostolis dėl savivaldybės tarybos 2007-08-24 priimto sprendimo Nr. T1-246 turi būti dengiamas atliekų turėtojų sąskaita.

 3. x parašė:

  Atsibudo grazuole Daiva.Kodel miegi kai eina kalba apie Ranca

 4. Kristina parašė:

  O Daiva ir vel cia…tai gal atsakysi kada i tai ko taves klausiama?

 5. buves mazeikiskis parašė:

  vitrinu kainas lietuva sugebejo suderinti su europa bet su siukslem susidoroti nenori turbut per daug smirdi

 6. Kostas parašė:

  Nieko baisaus , kad 3 724 000 Lt nuostolis turės būti dengiamas atliekų turėtojų sąskaita (tame tarpe ir suskystyntų dujų vartotojų ir Mažeikių vartotojų asociacijos narių sąskaita) , bet baisu ,kai reikia mokėti 18lt už suskystintas dujas Sauridai.Galėtų Rimkienė ginti vartotojus , bet visi laimingi , kad turės padengti savo sąskaita 3 724 000 Lt nuostolį , nes vartotojai nėra atleisti iš TRATC-o už vagystes ar nesugebėjimą dirbti veržliame jaunatviškame kolektyve.

 7. x parašė:

  Dar vienas proto bokstas atsibudo is sauridos sutves

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top