Aerodrome – naujas skrydžių ir šuolių parašiutais sezonas

Mažeikių aviacijos sporto klubo lėktuvas „AN-2“ – sezonui paruoštas. Mažeikių aeroklubo archyvo nuotr.

Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome rajono gyventojai ir svečiai jau gali pajusti dangaus teikiamą adrenaliną, šokdami iš lėktuvo parašiutais.

Pasiruošta tinkamai

Julijono Kumpikevičiaus aerodrome sezonas prasidėjo nuo gegužės 6 dienos. Iki pat rudens, kol oro sąlygos bus palankios skrydžiams, aerodromas dažniausiai dirbs savaitgaliais.
Dar prieš prasidedant sezonui, yra privalu nuodugniai patikrinti, kaip skrydžiams paruoštas aeroklubo lėktuvas „AN-2“. Balandžio pabaigoje pirmąjį šių metų skrydį atliko ir lėktuvą išbandė aeroklubo pilotas Vidmantas Macevičius.
„Lėktuvo patikrinimas prieš naująjį skrydžių sezoną nebuvo paskutinis. Kaip automobiliams reikalinga techninė apžiūra, taip ir lėktuvus privaloma tikrinti. Tokie tikrinimai vyksta kasmet. Mažeikių aeroklubo lėktuvui leidimas skristi galioja iki birželio 2 dienos. Iki tol turi atvykti Civilinės aviacijos administracijos orlaivių skyriaus specialistas. Jis patikrins lėktuvą, užpildys dokumentus ir metams pratęs leidimą jį eksploatuoti“, – apie įprastas procedūras papasakojo treneris-instruktorius Rimantas Morkūnas.

Pirmasis šuolis šiemet jau įvyko

Pirmąjį šiais metais šuolį parašiutu jau spėjo atlikti sportininkas ir nenuilstantis, entuziastingas aeroklubo pagalbininkas, 17-metis Rytis Gabalis. Tai jau 132-asis mažeikiškio šuolis.
Pasak R. Morkūno, naujam sezonui yra paruoštas ir aerodromas. Buvo atlikti visi reikalingi darbai: nudažyti skydai, atnaujintos saugos juostos, prieigų ženklai, suderintas radijo ryšys.
„Kiek truks sezonas, priklausys nuo oro sąlygų. Jeigu jos palankios, sezonas gali tęstis ir iki lapkričio mėnesio. Tad kviečiame atvykti ir pasimėgauti dangaus teikiamu adrenalinu Julijono Kumpikevičiaus aerodrome“, – ragino R. Morkūnas.
Pirmasis šuolis apvaliu parašiutu kainuoja 45 eurus.
Norintieji iššokti iš lėktuvo parašiutu, turėtų paskambinti telefonu 8 686 70 374 ir užsiregistruoti bei susitarti dėl tinkamiausios datos bei laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*