Akies taiklumą išbandė rajono medžiotojai

Po šaudymų į taikinius mažeikiškiai medžiotojai stojo bendrai nuotraukai. Nuotrauka iš draugijos archyvo

Mažeikiškiai medžiotojai išbandė akies taiklumą, tačiau jie šaudė ne į miško žvėris, o į taikinius. Plungės rajone, Vensvos šaudymo centre, vyko Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos surengtos kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybos.

Varžybos tampa tradicija

Šiuolaikiškai įrengtame Vensvos šaudymo centre tokios medžiotojų varžybos vyksta jau trečius metus iš eilės ir, draugijos valdybos pirmininko Tado Janušausko manymu, tampa gera tradicija, kuri suburia mažeikiškius medžiotojus į būrį bent kartą metuose.
Norą rungtis pareiškė 17 komandų, nors draugijoje yra tik trylika medžiotojų būrelių – dalyvavo visų būrelių atstovai, kai kurie būreliai išstatė po kelias komandas – Viekšnių buvo trys, Židikų – dvi komandos.
Šauliai varžėsi trijose rungtyse – šaudė į skraidančias lėkšteles (kiekvienas dalyvis šovė į dešimt lėkštelių), penkis šūvius paleido į „bėgantį šerną“, tiek pat kartų bandė savo taiklumą karabinu – iš šimto metrų šaunant į žvėries siluetą.

Paaiškėjo nugalėtojai

Susumavus rezultatus, komandinėje įskaitoje pirmąją vietą, surinkę 447 taškus, iškovojo Tirkšlių medžiotojų būrelio ketveriukė, kurios garbę gynė Rimantas, Žygimantas ir Laurynas Norkai bei Mindaugas Stankevičius.
Tirkšlių būrelio atstovai aplenkė Viekšnių pirmąją komandą, kuriai atstovavo Andrius Škerba, Vilius Urbonas, Jonas Balčiūnas ir Donatas Mickevičius (jų sąskaitoje – 408 taškai).
Trečia liko Pikelių komanda: Tadas Janušauskas, Albertas Kesminas, Stanislovas ir Tadas Balsiai.
Asmeninėje įskaitoje taikliausiu šauliu tapo Žygimantas Norkus (jis triumfavo ir prieš dvejus metus surengtose varžybose), antras liko Vilius Urbonas, trečias – Viekšnių būrelio vadovas Andrius Škerba.

Azartas liejasi per kraštus

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, prizais. Po varžybų visi galėjo paskanauti čia pat išvirtos sriubos.
„Tokios varžybos turi daug pliusų – tai ir azartas, ir užsidegimas, siekiant kuo geresnių rezultatų, taip pat ir bendravimas tarpusavyje. Jos taip pat lavina taiklumą – neatsiejama, „juodoji“ medžioklės pusė yra netaiklūs šūviai bei sužeisti ir skausmingai žūstantys žvėrys. Šiomis varžybomis stengiamės, kad medžiotojai išmoktų taikliai šaudyti“, – sakė T. Janušauskas.
Artimiausi medžiotojų susibūrimai – medžioklių su varovais atidarymai, kurie vyksta dažniausiai pirmą šeštadienį po spalio 15-osios, kai pradedama medžioklė su varovais.
Pasak draugijos vadovo, visi būreliai atidarymo šventes rengia savo būreliuose, kai kuriuose jų numatyta šventes rengti kartu su šeimomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video