Akmenės muziejuje – fotografijų paroda „MOTERIS – VAIKAS“

Jolantos LEVINAITĖS nuotrauka

Akmenės krašto muziejuje atidaryta Jolantos Levinaitės fotografijų paroda „MOTERIS  – VAIKAS“. Parodos autorė fotografijomis siekia atkreipti dėmesį į paauglystės problemas, kalba apie jauno žmogaus savęs ieškojimą, savęs suvokimą, apie fizinį ir dvasinį brendimą.
„Ar dažnai susimąstome, kas mes – vaikai ar suaugusieji? Kur ta riba, kuri mus skiria nuo to, kas esame, kuo buvome ir kuo norime tapti? Kodėl būdami vaikais svajojame kuo greičiau suaugti, o suaugę – sugrįžti į vaikystę? Ką reiškia būti vaiku, paaugliu ir žengti pirmuosius žingsnius į suaugusių pasaulį? Kur prasideda ir baigiasi patirčių labirintas, į kurį įėjus nebegalima sugrįžti atgal? Kodėl jis toks klaidus, kupinas skaudžių išbandymų? Išdrįsti, priešintis ar likti ten, kur saugu?“ – tokius klausimus kelia parodos autorės J. Levinaitės kūryba. Galbūt atsakymus į juos rasite apsilankę parodoje.
Parodos autorės darbai – tai paauglės identiteto paieškos per simbolius, per pasirinkimą būties chaose – gyvenimo patirčių „sąvartyne“. Šviesa, tamsa, baimė, dvejonė, naivumas, azartas, ryžtas… Tai esamas, būsimas, o gal jau nueitas kelias. Klausimai visiems, nekvestionuojant amžiaus ir patirčių skirtumo. Tai nebyli kalba be priekaištų, autorės dialogas apie paauglės virsmą, savęs pažinimo procesą. Tai, kuo mes buvome, esame ar būsime…
Parodoje eksponuojamos nuotraukos: „Ieškojimai“, „Vaikystė“, „Bendravimas“, „Reikalavimas“, „Kaltinimas“, „Manipuliacija“, „Agresija“, „Konfliktas“, „Pasirinkimas“, „Prieštaravimas“ ir kt.
Paroda veiks iki birželio 30 d.

Akmenės krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*