Aktyvaus laisvalaikio – į „Balsių slėnį“

Pramogų ir poilsio parko lankytojai susipažinti su Virvytės upe
gali plaukiodami baidarėmis.
Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

Akmenės rajone, Virvytės upės vingyje, aštuonerius metus veikia pramogų ir poilsio parkas „Balsių slėnis“. Jo lankytojų, mėgstančių aktyvų laisvalaikį gamtos apsuptyje, laukia daugybė pramogų.
Laipiojimas tarp medžių nutiestais takais, nusileidimas lynais, skriejant virš Virvytės upės, boulingas po atviru dangumi, krepšinio ir futbolo aikštelės, pasiplaukiojimas baidarėmis – tiek ir dar daugiau galimybių prasmingam laisvalaikiui yra sukurta „Balsių slėnyje“.

Daug įvairių pramogų

Lankytojų poilsiui bei patogumui – beveik 8 hektarų teritorijoje išdėstyti takai pasivaikščioti, sūpuoklės, pirtis su pokylių sale, terasa, kubilu, nedideliu tvenkiniu. Mėgstantieji aktyvų poilsį gamtoje, atvykę į poilsio ir pramogų parką, dviejose aikštelėse gali žaisti futbolą, krepšinį, paplūdimio tinklinį, paplūdimio tenisą.
Viena iš naujesnių lankytojams siūlomų pramogų – lauko boulingas. Žinoma, numuštų kėglių šiame take speciali įranga automatiškai nesustato – tai žaidėjai turi padaryti patys. Tačiau juk sukauptos fizinės energijos panaudojimas ir sudaro aktyvaus laisvalaikio sąvoką.

Lauko boulingas – vienas naujesnių poilsiautojams siūlomų užsiėmimų. Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

Norintieji pavėsinėse gali švęsti gimtadienius ar kitokias asmenines šventes. Tie, kas nori pailsėti nuo savo kasdienybės, nuo miesto šurmulio, gali apsigyventi parke esančiuose nameliuose.

Pritaikyta pagal galimybes

„Balsių slėnyje“ yra nutiestos kelios nusileidimo lynais trasos. Kai kurių trasų lynai driekiasi virš Virvytės upės. Bendras šių trasų ilgis siekia 2 kilometrus. Ilgiausia pramogų parke nusileidimo trasa yra 600 metrų ilgio.
Ne ką mažiau ekstremalios ir laipiojimo medžiais trasos. Tam, kad jas įveiktų, kad laipioti būtų saugu, lankytojai privalo naudoti specialią alpinistų įrangą.

Tarp poilsiautojams siūlomų pramogų – ir gana ekstremalios – galima išbandyti laipiojimo medžiais ir nusileidimo lynais trasas. Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

Pasak „Balsių slėnio“ vadovo Aloyzo Jarošaičio, slėnyje įrengtos 6 laipiojimo ir nusileidimo lynais trasos yra pritaikytos pagal lankytojų amžių ir fizinį pajėgumą. Mokomoji trasa skirta susipažinti su laipiojimo saugos taisyklėmis. Geltona trasa tinka vaikams nuo 7 metų. Jos aukštis siekia 2–4 m, užduočių ilgis 86 m, trasoje yra 11 rungčių. Oranžinė trasa skirta lankytojams nuo 11 metų arba 140 cm ūgio. Ji įrengta 2–7 m aukštyje, užduočių bendras ilgis 108 m, trasą sudaro 8 rungtys ir 32 m nusileidimo lynas per upę. Mėlynoje trasoje gali pramogauti lankytojai nuo 14 metų arba 150 cm ūgio. Norint įveikti užduotis šioje trasoje, prireiks nemažai fizinių jėgų. Užduotys įrengtos 4–10 m aukštyje, jų bendras ilgis 176 m, trasą sudaro 12 rungčių ir 70 m nusileidimo lynas.

Patariama įsivertinti galimybes

Raudoną trasą gali išbandyti lankytojai nuo 15 metų arba 160 cm ūgio. Joje įrengtų užduočių aukštis svyruoja nuo 6 m iki 12 m, bendras užduočių ilgis 210 m, trasą sudaro 16 rungčių ir 130 m nusileidimo lynas išilgai Virvytės. Ši trasa sudėtingesnė psichologiškai ir fiziškai, nes joje yra du perėjimai per Virvytę ir šuolis. Žalia trasa skirta lankytojams nuo 16 metų arba 160 cm ūgio. Jos aukštis 5–14 m, užduočių bendras ilgis 47 m, nusileidimų ilgis siekia daugiau nei 460 m. Tai itin dideliame aukštyje įrengta trasa, ją sudaro šeši nusileidimo lynai, kurių ilgis – daugiau nei 460 m, ir šeši perėjimai tarp aikštelių, kurių ilgis – 47 m. Paskutinis nusileidimo lynas yra panoraminis – tai 150 m skrydis virš viso parko, kol pasiekiama išsiilgtoji žemė.

Tarp poilsiautojams siūlomų pramogų – ir gana ekstremalios – galima išbandyti laipiojimo medžiais ir nusileidimo lynais trasas. Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

Pramogų ir poilsio parko vadovo patarimas lankytojams, norintiems išbandyti laipiojimo tarp medžių ištiestais lynais pramogą, – gerai įvertinti savo jėgas. Jeigu žmogus laipios pirmą kartą, vertėtų pasirinkti paprastesnę ir mažiau fizinių jėgų, ištvermės reikalaujančią trasą.

Pažintis su upe plaukiant baidarėmis

Vidurvasaris – pats plaukiojimo baidarėmis sezono įkarštis. Pramogų ir poilsio parke teikiama baidarių nuomos, baidarių ir baidarininkų pervežimo paslauga.
Pramogų ir poilsio parko vadovas A. Jarošaitis sako, kad pro „Balsių slėnį“ vingiuojanti Virvytė šią vasarą, bent jau iki šiol, baidarininkams buvo palanki. Pavasarį ir vasaros pradžioje buvo lietaus, kuris vandeniu papildė upę. Todėl plaukti baidarininkams nebuvo sunku, nebuvo nusekusių ilgų upės ruožų, todėl keliautojams neteko eikvoti energijos tempiant baidares iki vandeningesnių ruožų.
„Maršrutus žmonės pasirenka patys. Jeigu nutaria pradėti plaukti iš „Balsių slėnio“, tada dažniausiai plaukia iki Kapėnų užtvankos. Arba keliautojus ir baidares pavežame aukštyn upe ir jie parplaukia į „Balsių slėnį“. Čia jau kaip lankytojai pageidauja“, – sakė A. Jarošaitis.
Vis tik jis pastebėjo, kad populiariausios tarp baidarininkų yra 7–14 kilometrų ilgio distancijos.
„Man asmeniškai įdomiausia, gražiausia ir srauniausia Virvytės atkarpa plaukimui baidarėmis yra nuo Kaunatavos tilto iki Tryškių“, – į klausimą, kurioje Virvytės atkarpoje įdomiausia plaukti jam, atsakė pašnekovas.

Dauguma lankytojų žino, ko nori

Aštuonerius metus veikiančio pramogų ir poilsio parko vadovo paklausėme, kokie buvo tie veiklos metai.

Į pramogų ir poilsio parką kviečiami žmonės, mėgstantys aktyvų laisvalaikį gamtos apsuptyje. Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

Pasak A. Jarošaičio, tokių pramogų bei poilsio parkų kaip „Balsių slėnis“ veiklos specifika yra tokia, kad jiems atsidarius didžioji lankytojų dalis pirmiausia atvyksta vedami smalsumo. Iš pradžių į Balsius žmonės ir iš aplinkinių – Mažeikių, Telšių, Skuodo, Šiaulių rajonų, ir iš tolimesnių Lietuvos kampelių atvykdavo pasižiūrėti, kokia tai vieta, kokių čia galima rasti pramogų. Jie nedrąsiai bandydavo trasas, praskriedavo lynais virš upės. Kiti iškylaudavo pavėsinėse, išbandydavo pirties malonumus.
„Paskui jau ėmė atvykti žmonės, tiksliai žinantys, ką mūsų parke norėtų nuveikti. Šio pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje turėjome labai daug mokinių ir mokytojų, kurie pas mus norėjo užbaigti mokslo metus“, – kalbėjo pašnekovas.

Svarbu ne kiekybė, o kokybė

Parko įkūrėjas sako, kad nesiekia to, jog vienu metu „Balsių slėnyje“ pramogautų labai daug žmonių. Juk tie, kam yra tekę eilėse prie vienokių ar kitokių pramogų – kino, karuselių, lauko baseinų ar kavinių – laukti pusvalandį, valandą ar net ilgiau, žino, kad tas laukimas vargina. Be to, vienu metu į kokią nors pramogų bei laisvalaikio vietą susitelkus gausybei nepažįstamų žmonių, dažniausiai jie vieni kitiems ima trukdyti.

Aktyvi veikla padeda pailsėti nuo kasdienybės, prasmingai ir veikliai leisti laisvalaikį. Nuotr. iš „Balsių slėnio“ archyvo

„Tikrai nesinori, kad mūsų lankytojai stumdytųsi eilėse laukdami, kol jiems ateis laikas, pavyzdžiui, nusileisti lynu virš upės. Mums tikrai nereikia to, kad, nusiteikę gerai praleisti laisvalaikį, atvažiavę pas mus, vietoj pramogų turėtų nuobodžiauti laukdami, kol gaus vieną ar kitą paslaugą“, – paaiškino A. Jarošaitis.
Pavieniai lankytojai, ypač darbo dienomis, į „Balsių slėnį“ atvažiuoti gali bet kada be išankstinės registracijos. Vis dėlto jei grupėje bus 12 ir daugiau asmenų, prieš atvykstant reikėtų paskambinti registracijos numeriu +370 610 07 337 ir suderinti savo atvykimą. Arba interneto svetainėje www.balsiuslenis.lt susirasti ir užpildyti rezervacijos anketą.
Loreta BUTKUTĖ


One Reply to “Aktyvaus laisvalaikio – į „Balsių slėnį“”

  1. Anonimas parašė:

    jei dar tebestovi nenugriauti tie tarybinių laikų pastatai -nameliai, kuriuose buvo apgyvendinami vaikai su visa furnitūra ir elektros instaliacija (nesaugia) ir pelėsio kvapu .Šis savininkas labai rizikuoja. Seniena. Pagarba, jei visi nameliai ,kaip foto nuotraukoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*