Atsistatydino Viekšnių bendruomenės pirmininkas(13)

Naujoji Viekšnių bendruomenės taryba. Jos pirmininko pareigos patikėtos Leonidui Maneikiui (sėdi centre). Nuotraukos iš asmeninio L. MANEIKIO albumo

Aštuonerius metus bendruomenei vadovavęs Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius atsisakė pirmininko pareigų. Buvo išrinkta nauja taryba, kuri pirmininko pareigas patikėjo Leonidui Maneikiui.

Apie susirinkimą buvo informuota

Į redakciją paskambinusi ir Stase prisistačiusi viekšniškė uždavė klausimą: kas priklauso Viekšnių bendruomenei, jeigu, anot jos, į bendruomenės susirinkimą buvę pakviesta tik maža gyventojų dalis – apie 50 žmonių. Niekur nebuvę jokios informacijos ar skelbimo, kad vyksiąs toks susirinkimas. Tik iš kalbų tekę girdėti, kad išrinktas naujas bendruomenės vadovas, kuriuo tapęs L. Maneikis.
Pakalbinta viena nenorėjusi prisistatyti (redakcijai jos pavardė žinoma) viekšniškė neigė, kad miestelio gyventojai nebuvo informuoti apie tai, jog šaukiamas bendruomenės narių ataskaitinisrinkiminis susirinkimas. Moteris sakė, kad net ir Viekšnių parapijos klebonas tris sekmadienius iš eilės per šv. Mišias informavo apie bendruomenės susirinkimą. Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius pridūrė, kad skelbimai apie vyksiantį susirinkimą buvo iškabinti ir miestelio centre, ir seniūnijoje, ir gimnazijoje, ir Fermos kaime. Jo žodžius patvirtino ir buvęs bendruomenės vadovas R. Gricius.

Bendruomenė susiskaldžiusi

Viekšniškiai pastebi, kad bendruomenė susiskaldžiusi į keletą grupių ir tai labai kenkia bendrai veiklai: kyla nepasitenkinimas vienų kitais, reiškiamos pretenzijos. Kai kurie kritiškai vertina bendruomenės veiklą. Esą pastaruosius porą metų R. Gricius nešaukęs narių susirinkimų, nerinkęs nario mokesčio, nevykę jokie renginiai.
Anot buvusio bendruomenės pirmininko R. Griciaus, 2003 metais į bendruomenę buvo įstoję per 100 miestelio gyventojų, tačiau metams bėgant beveik pusė jų atsisijojo: nebemokėjo nario mokesčio, nedalyvavo bendruomenės veikloje.
Santūriai bendruomenės veiklą vertino ir pirmus metus Viekšniuose dirbantis seniūnas Kornėlijus Kryžius.

Atsisakė vadovauti bendruomenei

R. Gricius patvirtino pats atsisakęs toliau vadovauti bendruomenei. Jis pateikė savus motyvus: pasikeitusi situacija, jis turįs kitokių pareigų. Prieš aštuonerius metus jis siekęs tik vieno tikslo – įkurti bendruomenę. O kai tai buvo padaryta ir jis buvęs išrinktas pirmininku, nebuvo kaip atsisakyti šių pareigų, ir jis sutikęs vadovauti. Kuo toliau, tuo labiau visuomeninės pareigos pradėjo trukdyti jo tiesioginiam mokyklos vadovo darbui.
„Žmonės gali pagalvoti, kad painioju bendruomenės ir mokyklos interesus, kad esu neobjektyvus, ir man rūpi tik mokyklos reikalai. Kad nekiltų jokių interpretacijų, geriau man pasitraukti. Manau, kad bendruomenei turėtų vadovauti iniciatyvūs žmonės, ne valstybės tarnautojai, dar geriau – aktyvūs pensininkai, juk jie turi daugiau laisvo laiko, kurį gali išnaudoti visuomeninei veiklai“, – samprotavo R. Gricius.

Kiekviena bendruomenė – savita

Anot Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Genoveitos Gricienės, bendruomenės pirmininko pasikeitimas – natūralus procesas. Ataskaitiniairinkiminiai susirinkimai bendruomenėse vyksta kas 2–3 metai, ir pagal pačių prisiimtus įstatus, kas tiek pat laiko gali keistis bendruomenių vadovai. R. Gricius buvęs vienas iš rajono bendruomenių pirmininkų veteranų.
Pasak G. Gricienės, kiekviena bendruomenė yra labai savita. Vienos – rašo projektus, kitos –  organizuoja renginius, kurie finansuojami iš pačių surinktų dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio, arba kas nors susiorganizuojama talkų būdu.
Viekšnių bendruomenė nebuvo ta, kuri būtų turėjusi patirties ir teikusi paraiškas projektų finansavimui gauti. Porą pastarųjų metų bendruomenės atstovai nedalyvavo šalyje organizuojamuose sąskrydžiuose, renginiuose, seminaruose.
Tačiau bendruomenė nebuvo ir visai pasyvi, neveikli. Bendruomenės taryba organizuodavo nedidelius vidaus renginius, yra gavę ir finansavimą.
„ Apie tai, kad joje įvyko kai kurių pasikeitimų, sužinojau tik iš paties Griciaus, kai jis iš karto operatyviai elektroniniu paštu pranešė naujojo pirmininko kontaktus“, – sakė G. Gricienė

Naujasis vadovas turi planų ir idėjų

Naujasis Viekšnių bendruomenės pirmininkas L. Maneikis sakė, kad ataskaitiniamerinkiminiame susirinkime dalyvavo per 50 žmonių, o narių, mokėjusių nario mokestį, buvę registruota 80 ar 90. Iš pradžių buvęs ir stojamasis mokestis, kurio vėliau niekas neberinkęs. Anot vyriškio, bendruomenės veikla labiau apsiribojo mokyklos sienomis.
„Norime, kad Viekšniuose gyventi būtų jauku, gražu ir saugu, ir tai yra mūsų pagrindinis tikslas. Stengsimės rašyti projektus ir gauti jų finansavimą. Bendrausime su seniūnija, bendram tikslui įgyvendinti planuojame sujungti visas Viekšniuose įsikūrusias įmones, kad jos dirbtų su žmonėmis ir žmonėms“, –  savo veiklos planais dalijosi bendruomenės pirmininkas.
Kiekvienas iš 12-os tarybos narių turi savo darbo sritį, už kurią atsako. Nuo sausio vidurio bendruomenė seniūnijoje turės savo kabinetą, nustatytu laiku bendruomenės pirmininkas arba tarybos nariai priiminės bendruomenės atstovus, išklausys jų norus ir pageidavimus, kuriuos pagal galimybes kartu su seniūnija pasistengs įgyvendinti.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.