Automobilių lenktynės praėjo be incidentų

Automobilų ralio turnyro trasoje skaudžių nelaimių išvengta. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Pirmą kartą mūsų rajone surengtas automobilių ralio turnyras „Viekšnių taurė 2012“ organizatorių nenuvylė – nelaimių išvengta, stipriai apdaužytas tik vienas automobilis.

Laimėjo kauniečių ekipažas

Pirmą kartą mūsų rajone surengtame automobilių ralio turnyre norą dalyvauti pareiškė 29 ekipažai, iš kurių du buvo moteriški. Septyni greičio ruožai buvo numatyti Ventos, Akmenės, Gyvolių ir Kapėnų apylinkėse.
„Džiugu, kad pavyko išvengti nelaimių, medikų pagalbos niekam neprireikė. Tiesa, lenktynių nebaigė septyni ekipažai, bet tokia jau ta mūsų sporto šaka – gedimų sunku išvengti. Gaila, bet mūsų žmonėms dar sunku įsisąmoninti, kad tokie renginiai pavojingi – nors ir buvome informavę apie lenktynes, stovėjo trasas prižiūrintys žmonės, tačiau vis tiek netrūko smalsuolių, kurie vaikščiojo po trasą“, –  sakė vienas iš lenktynių organizatorių, Mažeikų automobilių sporto klubo (ASK) vadovas Vitalijus Plastininas.
Turnyrą laimėjo patyrę kauniečiai: lenktynininkas Ramūnas Čepkauskas su šturmanu Tomu Šipkausku. Mažeikių ASK lenktynininkui Modestui Juodpusiui šeštajame etape teko iš varžybų pasitraukti dėl mašinos gedimo, jų nebaigė ir Vitalijus Plastininas.
„Trečiajame etape šokome per trampliną ir nulūžo variklio „ausis“. Net apsidžiaugiau, kad lenktynės baigėsi – galva buvo labiau užimta organizaciniais reikalais, norėjosi viską sužiūrėti“, – juokavo Vitalijus.

Gal taps tradicija

Kaip pažymėjo vienas iš organizatorių, mintis surengti tokio pobūdžio varžybas brendo jau seniai, norėjosi, kad ir mūsų rajono gyventojai pamatytų automobilių ralio varžybas, pajustų jų ypatingą dvasią.
„Tai nebuvo savaitės ar dviejų darbas, organizaciniai klausimai buvo sprendžiami beveik tris mėnesius. Sunkiai sekėsi rasti gerų trasų su staigiais posūkiais, mūsų  žvyrkeliai dažniausiai tiesūs. Didesnės reklamos nenorėjome atsargumo dėlei – nenorėjome, kad neatidūs sirgaliai išeitų į trasas. Jų, kad ir kaip stengėmės trasas apsaugoti, buvo, bet tai yra visų organizatorių problema, to, matyt, neišgyvendinsime“, – pasakojo klubo vadovas.
Ar šis turnyras taps tradicinis, pašnekovas pasakyti negalėjo: „Antrą kartą organizuoti būtų lengviau, tačiau vien noro neužtenka, būtinos ir nemažos finansinės išlaidos, todėl ar turnyras taps tradicinis, pasakyti sunku. Nors norėtųsi, kad tokie renginiai mūsų rajone vyktų“.

Adrenalino pakako

„Labai puikiai organizuotos lenktynės“, –  pirmą kartą mūsų rajone vykusiu renginiu džiaugėsi  vienas iš automobilių sporto pradininkų mažeikiškis Vytautas Knita.
Pats išbandęs turnyro trasas, Vytautas liko patenkintas jų būkle, neliko jo nepastebėtas ir puikus teisėjavimas bei gerai organizuota apsauga.
„Jėgų ir pastangų įdėta daug, manau, kad lenktynės pavyko puikiai. Į avariją pateko tik vienas ekipažas, mašina stipriai apgadinta, bet toks jau mūsų sportas. Pačiam vos per plauką pavyko išvengti didelių nuostolių, kai į posūkį išlėkiau 140 kilometrų per valandą greičiu, adrenalino pasikroviau atsakančiai“, – prisipažino Vytautas.
Anot jo, rezultatai nebuvo svarbu, svarbiausia mūsų automobilių sporto mėgėjams buvo dalyvauti ir parodyti, kad ir Mažeikių rajone galimos tokios varžybos.

3 Atsakymai į “Automobilių lenktynės praėjo be incidentų”

  1. Enerst parašė:

    žodžio laisvėLiepa 22, 2011 10:53Perkaitome Bet ši diskusija aaikvizdžiai parodo, kad niekam iš tiesų nerūpi koks mokytojas mokykloje dirba dirbs (pvz. auditui :)ir koks direktorius tai mokyklai vadovaus (pvz. numatoma atrankos komanda). Kiekvienai iš aukščiau paminėtų kontorų terūpi tik viena, kuriai atiteks užsakymas, t.y. pinigai. O savų užsakymo vykdytojų (cituoju bobulyčių ar beraščių berniukų ), kurie neuždavinėja klausimų, yra pakankamai tiek vienoje kontoroje tiek kitoje.

  2. Doviljeta parašė:

    Super renginys!!! Viskas puikiai suorganizuota, daugiau tokiu renginiu miestelyje!

  3. Lenktyninkas parašė:

    100% pavykes renginys,tiek sportininkams,tiek žiurovams trasoje,bei renginio finalas miestelyje.Didelis Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*