Bibliotekoje prisiminti istoriniai įvykiai

Snieginos CHRIŠČINAVIČIENĖS nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko teminis vakaras „Prieš 68 metus įvykdyta Didžioji 1948 metų tremtis“.
Pirmiausia tylos minute buvo pagerbti tremtiniai. Po to Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos moksleivės Aleksandra Sofia Otulak ir Kotryna Lukošiūtė smuikais atliko Johano Sebastiano Bacho „Adagio“.
Po muzikinės įžangos apie trėmimus ir Didžiąją tremtį, palietusią Lietuvą, taip pat ir Viekšnius, pasakojo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Mažeikių filialo (Viekšniuose) pirmininkas Teofilis Januškevičius. Jis taip pat padeklamavo keletą savo kūrybos eilėraščių ir juos padovanojo Stasiui Vėlavičiui ir Reginai Kinčinienei, kuriems šie eilėraščiai dedikuoti.
T. Januškevičius renginio lankytojams pateikė iš įvairių spaudinių surinktą medžiagą apie Lietuvos gyventojų genocidą ir Šatrijos rinktinės Vyčio būrį. Taip pat pristatė knygą „Atmintis, atgimusi paminkluose“, kurioje patalpintos Mažeikių rajone esančių atminimo ženklų, lentų, kryžių, paminklų nuotraukos.
Bibliotekininkė padėkojo T. Januškevičiui ir visiems prisidėjusiems, kad šis renginys įvyktų. Minėjimui baigiantis, ji perskaitė poeto Sigito Gedos eiles „Giesmė apie pasaulio medį“ iš 2001 metais išleistos eilių ir poemų knygos „Sokratas kalbasi su vėju“.
Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Snieginos CHRIŠČINAVIČIENĖS nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*