Bibliotekos lankytojai dalyvauja skaitymo skatinimo akcijoje

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais, todėl visose bibliotekose vyksta daug renginių. Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 8 d. skaitytojai dalyvauja skaitymo skatinimo akcijoje „Vasara su knyga“. Bibliotekose organizuojami skaitymai, skleidžiant bendrą žinią: „Skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas“. Šioje akcijoje dalyvauja ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo skaitytojai.
Nuo birželio 1 d. pradėta dalyvių registracija į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamą „Vasaros skaitymo iššūkį‘‘, prie kurio prisijungė 8 savivaldybių bibliotekos. Skaitytojai registravosi savo bibliotekoje ir gavo lankstinuką, kuriame įrašyta 10 užduočių. Atlikus užduotį, t. y. perskaičius knygą, pažymima lipduku – drugeliu. Iššūkis įvykdytas perskaičius knygas pagal kiekvieną užduotį. Džiugu, kad į šią akciją įsitraukė ne tik jaunieji bibliotekos skaitytojai, bet ir vyresni: iš viso – 18 dalyvių.
Skaitomiausia „Vasaros skaitymo iššūkio“ knyga yra David Walliams „Berniukas milijardierius“, kurią pasirinko 9 skaitytojai. Michael Morpurgo knygą „Karo žirgas“ perskaitė 10 dalyvių. Nors ši akcija tik įpusėjo, bet 5 bibliotekos skaitytojai jau įvykdė užduotį – perskaitė 10 knygų. Nors nugalėtojai jau žinomi, bet tam, kad neprarastų ūpo likusieji, apie juos dar neskelbiama.
Ukrinų bibliotekoje vyksta ir kiti įvairūs, įdomūs kūrybiniai renginiai. Liepos 27–28 dienomis į biblioteką rinkosi jaunieji skaitytojai. Liepos 27 dieną čia skambėjo rytietiška muzika, kvepėjo smilkalai, o bibliotekos savanorė, dailės mokytoja Inga Šilinskaitė tapė chna tatuiruotes ant kūno. Bibliotekininkė paruošė pristatymą apie baltai žydintį ir karšto klimato šalyse augantį augalą chna, kalbėjo apie kūno tapymo ritualus Indijoje, Arabijoje ir Afrikoje.

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Liepos 28 dieną vyko vasarą perskaitytų knygų aptarimas, naujų knygų pristatymas ir bendros asmenukės kūrimas fotografijų konkursui „Vasara su knyga“.
Liepos 29 dieną į biblioteką rinkosi vyresnio amžiaus skaitytojai, kurie turėjo galimybę pasijusti kaip „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakoje. Skambant rytietiškai muzikai, kvepiant smilkalams, bibliotekos savanorė, dailės mokytoja Inga Šilinskaitė tapė chna tatuiruotes ant kūno. Iš knygos „Tūkstantis ir viena naktis“ skaitėme šimtas penkiasdešimt antros nakties Šachrazados pasakojimą. Mokėmės užsidėti indžių drabužį – sarį.
Inicijuota akcija, susitikimai, renginiai yra svarbus kūrybinis skaitymo procesas, būdas naudingai praleisti laisvalaikį ir pabendrauti.
Valda MURAVJOVIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

One Reply to “Bibliotekos lankytojai dalyvauja skaitymo skatinimo akcijoje”

  1. Kodėl parašė:

    Akcija “Vasara su biblioteka” vyksta visose bibliotekose. Vienintelė Ukrinų bibliotekininkė pasižymėjo. Kuo ji kitokia?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*