„Gėid vuolongelė“ įamžinta akmeninėje skulptūroje

Šių metų festivalis „Gėid vuolongelė“ išsiskyrė dalyvių ir svečių gausa. Gintauto GREIŠKĖNO nuotr.

Praėjusį savaitgalį Sedoje vyko tradiciniu tapęs festivalis „Gėid vuolongelė“. Į dainų ir šokių šventę sediškiai bei miestelio svečiai buvo pakviesti jau keturioliktą kartą.

NENORI VIEŠINTIS
Šventės svečiai rinkosi į šieno ir šiaudų skulptūromis papuoštą miesto aikštę, kur galėjo matyti kolektyvų iš Klaipėdos, Kalvarijos, Lazdijų, Barstyčių, Platelių pasisakymus ir pasirodymus. Žiūrovus linksmino ir Sedos kultūros centro šokių kolektyvas „Mitrulis“, vadovaujamas Vaidos Dainauskienės.
Šventės metu A. Baranausko aikštėje buvo atidengtas paminklinis akmuo su volunge. Jis įprasmino festivalį „Gėid vuolongelė“. Šis paminklas, sukurtas ir pastatytas Sedos seniūnijos seniūno Algirdo Grinkevičiaus iniciatyva.
Seniūnas „Santarvei“ sakė, kad seniai brandino šią mintį, bet tik šiemet pavyko sumanymą įgyvendinti. Pasidomėjus, kas skulptūros autorius, A. Grinkevičius atsakė, kad jis nenorįs viešintis. „Santarvės“ žiniomis, tai kalvis iš Akmenės.

IŠSISKYRĖ DALYVIŲ GAUSA
A. Grinkevičiaus teigimu, šiemet festivalis „Gėid vuolongelė“ išsiskyrė dalyvių gausa. Tai patvirtino ir Sedos kultūros centro vadovas Gintautas Griškėnas. Jis pasidžiaugė, kad šiais metais dalyvių gretas papildė Suvalkijos regiono kolektyvai. Pasirodė ir vietiniai kolektyvai.
Abejingų nepaliko Sedos ansamblis „Rėmolee“ (vadovas – Gintautas Griškėnas), „Rėmoliokaa“, „Cyroliokaa“ (vadovė – Gražina Vainutienė), vaikų liaudiškos muzikos kapela „Anūkucai“ (vadovas – Romas Mazėtis) ir „Bitelės“ iš

Paminklinis akmuo su volunge, įprasminantis festivalį „Gėid vuolongelė“, buvo sukurtas ir pastatytas Sedos seniūnijos seniūno Algirdo Grinkevičiaus iniciatyva. Gintauto GREIŠKĖNO nuotr.

Lazdijų (vadovė – Neringa Rasiulienė), „Diemedis“ iš Kalvarijos (vadovė – Žydruolė Mankauskaitė-Zenevičienė), „Barstytė“ iš Barstyčių (vadovė – Giedrė Gabalienė), „Platelee“ iš Platelių (vadovai Aivaras Alminas ir Aliona Alminienė).
Šventę tradiciškai užbaigė Sedos kultūros centro muzikavimo grupė „Sedos romansai“ (vadovė – Lina Rupšienė).

ŠVENTĖ TĘSĖSI
Vakare šventė tęsėsi Varduvos upės salelėje, kur vyko ne tik liaudiška vakaronė, bet ir „Tropniuojė šokiejė“ konkursas. Konkurso komisija išrinko keturias geriausias šokėjų poras.
Vėliau jaunimas linksminosi šventinėje diskotekoje.
Kitą dieną visi norintieji dalyvavo Sedos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje aukojamose šventose Mišiose bei tradiciškai rengiamuose Šv. Marijos Magdalenos atlaiduose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*