Gimnazijos šauliai mokėsi išgyventi sudėtingomis sąlygomis

Balsių stovyklavietėje susirinko apie 140 jaunųjų šaulių, kurie dalyvavo trijų dienų kursuose. Nuotrauka iš būrio archyvo

Gabijos gimnazijos jauniesiems šauliams teko pakoreguoti veiklos planus, tačiau įdomių susitikimų ir renginių jiems netrūksta. Moksleiviai mokėsi išgyvenimo nepalankiomis sąlygomis, naujokai ruošiasi priimti priesaiką Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtuose renginiuose.

Mokėsi išgyvenimo
Gabijos gimnazijoje buvo numatyta surengti dvi dienas trunkantį jaunųjų šaulių sąskrydį „Kilti ir kelti“, kuriame turėjo dalyvauti jaunieji šauliai iš Žemaitijos šeštosios rinktinės, gimnaziją baigę ir kariūno kelią pasirinkę jaunuoliai, kariškiai iš Lietuvos karo akademijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionų.
Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Rima Skrodenytė „Santarvei“ sakė, kad dėl koronaviruso grėsmės šis renginys atšauktas, o kada jis įvyks, priklausys nuo situacijos.
„Mūsų jaunieji šauliai neliko nuvilti – su visomis išgyvenimo priemonėmis pas mus atvyko ir mokė specialiųjų pajėgų instruktorius Remigijus, kuris yra dalyvavęs ne vienoje karinėje misijoje bei tokio pobūdžio mokymuose“, – kalbėjo vadovė.
Instruktorius šauliams priminė sąlygas, kuriomis būtina išgyventi: trys paros be vandens ir miego, trys valandos be šaltam orui tinkamos aprangos ir dvi ar trys savaitės be maisto. Jis šaulius mokė, kaip išgyventi tokiomis sąlygomis, kas tam būtina.
Jauniesiems šauliams instruktoriaus patarimai ne tik patiko, jie bus itin naudingi ateityje.

Kursus išlaikė sėkmingai
Trylika gimnazijos šaulių dalyvavo Balsiuose vykusioje trečios pakopos įvadinėje jaunųjų šaulių stovykloje – čia trims dienoms susirinko apie 140 jaunųjų šaulių iš Žemaitijos 8-osios rinktinės, iš Klaipėdos, Telšių ir Šiaulių.
Gabijos gimnazijos jaunieji šauliai Povilas Stanys, Paulius Statkus ir Arnoldas Ramanauskis šioje stovykloje buvo instruktorių pagalbininkai – būrininkai ir skyrininkai.
Tokių trečios pakopos kursų tikslas – parengti jaunuolį atlikti jaunųjų šaulių būrio vado pareigas, todėl čia mokoma lyderystės, Lietuvos šaulių sąjungos istorijos ir statuto iki judėjimo mūšio lauke bei šarvuotosios technikos atpažinimo. Visi mokymuose dalyvavę Gabijos gimnazijos būrio jaunieji šauliai įveikė kurso užduotis ir patobulino savo įgūdžius.
„Birželio pradžioje mūsų laukia ir trečiosios pakopos vasaros stovykla, kur labiau bus mokomasi ir tobulinami praktiniai dalykai. Jaunųjų šaulių pasirengimas yra ir ketvirtos, aukščiausios, pakopos, šių kursų stovykla vyks Tauragėje. Žemaitijos 8-ajai rinktinei skirta dešimt vietų, iš mūsų būrio dalyvauti šioje stovykloje yra numatyti du kandidatai“, – pasakojo R. Skrodenytė.

Išgyvenimo pamokoje moksleiviai susipažino su tam būtina įranga. Nuotrauka iš būrio archyvo

Prisieks jaunieji šauliai
Kai dėl koronaviruso prevencijos neįvyko naktinė stovykla, Gabijos jaunieji šauliai surengė šaudymo varžybas, skirtas Kovo 11-ajai pažymėti.
Numatyta dalyvauti ir šiai datai paminėti skirtuose renginiuose, vyksiančiuose mieste. Jų metu jaunieji šauliai naujokai priims priesaiką.
„Kandidatai į jaunuosius šaulius priesaiką priima kelis kartus per metus. Tokia ceremonija vyko lapkričio 23-iąją Kariuomenės dienos minėjimo metu. Kovo 11-ąją mūsų jaunųjų šaulių būrelį papildys keli nauji kandidatai, priesaiką priims nemažas būrys jaunųjų šaulių iš viso rajono“, – sakė R. Skrodenytė.
Kartu su Sodų pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių skyriumi Gabijos gimnazijos būryje yra keturios dešimtys moksleivių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*