Įvairiaspalviais jurginais dingailiškis nori papuošti visą Lietuvą

Autoriaus nuotrauka

Jurginų karaliais vadinamų Irenos ir Vaclovo Akavickų keturiasdešimties arų įvairiaspalvių gėlių laukas šiemet pasipildė iš Latvijos parsivežtais naujų veislių jurginais. Gėlyne jau pasodinta apie dešimt tūkstančių daigų – beveik penki šimtai veislių jurginų.
Sodybos šeimininkas domisi ne tik šiomis gėlėmis – V. Akavicko ūkyje pilna ir kitokių įdomybių.

Važiuodamas iš Sedos Renavo dvaro link nė neįtartum, kad visai šalia, už poros kilometrų nuo kelio, slypi dar vienas susidomėjimo vertas objektas – Akavickų jurginų laukas. Ir prie kelio esanti gatvės pavadinimo lentelė – Jurginų gatvė, matyt, nėra atsitiktinė – tai susiję su šiomis gėlėmis.
Nuo pat ryto lauką ravėjusi Irena nuėjo pailsėti, tad ekskursiją po savo ūkį mums vedė pats šeimininkas Vaclovas.
Jis pasakojo, kad prieš dešimtį metų uošvė davė kelis daigus, kuriuos dingailiškiai pasodino prie tvarto. Liepos mėnesį pražystančios gėlės labai patiko sutuoktiniams, tad nusprendė jų auginti daugiau.
„Taip ir prasidėjo. Apie jurginus paskaičiau gamtos žurnaluose, paskui parsivežiau kerų iš Vilniaus, Rokiškio, Kauno rajono, užpernai ir pernai suradau juos auginančių gerų žmonių Latvijoje, iš ten jų parsivežiau ir šiemet. Važiuoti reikia tolokai – apie tris šimtus kilometrų, bet dėl naujų rūšių verta“, – įsitikinęs jurginų augintojas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*