Jaunieji stovyklautojai keliavo krašto praeities takais

Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniams buvo surengta stovykla „Praeities takais“.
Nuo ankstyvo ryto mokiniai rinkosi ant Rimolių piliakalnio ir įsijungė į įvairias veiklas, kurios leido prisiliesti prie krašto praeities bei geriau ją suvokti.

Sedos kultūros centro režisierius Gediminas Jokubauskas supažindino mokinius su užsiėmimais ir darbais, kuriuos teks nuveikti. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos istorijos mokytoja Regina Montrimienė vaikams papasakojo apie Mažeikių rajono piliakalnius. Ji išsamiau supažindino su Rimolių piliakalniu, šalia jo esančiu priešpiliu ir gyvenviete. Vaikai dalyvavo orientacinėse varžybose ieškodami žemėlapyje pažymėtose vietose paslėptų daiktų.

Sedos gimnazijos mokiniai daug sužinojo ir smagiai praleido laiką vienos dienos stovykloje ant piliakalnio. Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Didelio stovyklos dalyvių dėmesio susilaukė Mažeikių muziejaus darbuotojų – Raimondos ir Vytauto Ramanauskų surengtos edukacijos. Stovyklautojai turėjo galimybę pašaudyti iš lanko, paklausyti pasakojimų apie senąjį liaudies amatą tošininkystę ir pasigaminti gaminių iš tošies.
Po to stovyklos dalyviai burtų būdu susiskirstė į dvi stovyklas ir ėmė ruoštis inscenizuotai žemaičių ir kryžiuočių kovai.
Kaip pasakojo Sedos bendruomenės pirmininkė Vita Domarkienė, apsirengus atitinkamais rūbais, apsiginklavus kardais ir rankose laikant skydus, užvirė kova, kurios baigtis visiems buvo akivaizdi – pergalė atiteko žemaičiams.
Nors ir šiek tiek pavargę, bet kupini emocijų stovyklautojai, skautų ir jų vadovės Virginijos Katkuvienės padedami, išsikepė skautiškos duonelės.
Stovyklos pabaigtuvėms visų jos dalyvių laukė lauže keptos dešrelės ir bulvės, ant laužo virta žolelių arbata bei smagus įspūdžių aptarimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*