Kaimų gyventojai tęsia senas tradicijas

Po daugelio metų į sueigą rinkosi Knabikų kaimo gyventojai. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Praėjęs savaitgalis nestokojo kaimo švenčių: po daugelio metų į sueigą rinkosi Knabikų kaimo dabartiniai ir buvę gyventojai, auksūdiškiai tradiciškai bendravo savo kaimo susibūrime.

Šventino relikvijas

Į visiems pažįstamą Jono Ūdros sodybą, kur vyko kaimo gyventojų sueiga „Aš į tėviškę grįžtu“,  susirinko apie šimtas buvusių ir dabartinių šio kaimo gyventojų. Susibūrimo metu buvo pašventinta kaimo vėliava ir riboženklis.
Šventė buvo skirta kaimui ir jo mokytojui, poetui Kazimierui Strazdauskui atminti.
Vietos gyventojai džiaugėsi, kad pradedamos gaivinti senos kaimo tradicijos, kad vėl susirenka keletą dešimtmečių nesimatę kaimo žmonės, turintys progą prisiminti vieni kitus ir pasikalbėti apie senas, bet juos suvienijusias dienas.

Linksminosi ir sportavo

Auksūdžio kaimo šventė vyksta jau ne pirmus metus: šiemet po sunkių vasaros darbų kaimo žmones linksmino kaimynai – Urvikių kultūros centro estradinis ansamblis „Po stogu“. Tradicinėje bendruomenės vasaros šventėje vyko sporto varžybos. Jose, be saviškių, varžėsi Urvikių, Buknaičių, Purvėnų ir Auksūdžio komandos.
Sėkmė šiemet beveik visose grupėse lydėjo Purvėnų komandą.
Auksūdžio kultūrinio darbo organizatorė Loreta Tenienė džiaugėsi, kad auksūdiškiai nepamiršta savo tradicijų ir noriai renkasi pabūti kartu.

2 Atsakymai į “Kaimų gyventojai tęsia senas tradicijas”

  1. r parašė:

    nusibodo tie straipsniai apie kaimus lygtai nebera jokiu ivykiu mieste

  2. Siūlau paskaityti parašė:

    „Rima Širvinskienė nusipurto prisiminusi vieno buvusio savivaldybės valdininko klausimą, ar jis patinkąs jai kaip vyras. Buvo skaudu ir pikta dėl tokio požiūrio į moteris.
    „Išties nelengva mums, moterims-vadovėms. Turime kur kas daugiau dirbti nei vyrai ir nuolat įrodinėti, kad kažką sugebame, esame asmenybės. Vis atsirasdavo norinčių įrodyti, kad esu žiopla…“
    Daugiau apie Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorę Rimą Širvinskienę skaitykite: http://rimasirvinskiene.lt/rima-sirvinskiene-pasaulis-keiciasi-keiciantis-zmogui/#more-55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*