Kaimynai nori gyventi saugiai

Policijos komisariate Viekšnių miestelio Kalupio gatvės gyventojų atstovei Audronei Škerbienei įteikta informacinė lentelė. Nuotrauka iš policijos archyvo

Policijos pareigūnai palaiko gyventojų norą gyventi saugiai – rajone įkurtos dar dvi Saugios kaimynystės grupės.

Įkurtos dvi grupės

Šiomis dienomis Saugios kaimynystės grupių gretas papildė Mažeikių miesto Kalnėnų gatvės septynioliktojo namo, kuriame yra keturi butai (pirmininkas Steponas Kalendra), ir Viekšnių miestelio Kalupio gatvės kaimynai (pirmininkė Audronė Škerbienė).
Per šiuos metus rajone susibūrė trys grupės, iš viso dabar yra šešiolika saugios kaimynystės grupių. „Pažymėtina tai, kad per metus nėra gauta jokių pranešimų apie nusikaltimus namuose, kuriuose įsikūrusios šios grupės. Tik prie Pavasario gatvės 25-ojo namo buvo išdaužtas automobilio stiklas, tačiau ir ši transporto priemonė stovėjo tolokai nuo minėto namo“, – sakė rajono prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
„Saugios kaimynystės“ projektas skirtas ne tik nusikalstamumui mažinti, bet ir bendruomenės dvasiai ugdyti, geriems santykiams puoselėti. Jis suburia žmones bendram tikslui: kovai su nusikaltimais ir teisės pažeidimais saugant vienas kito turtą.

Nepritariančių iniciatyvai nebuvo

Viekšniškiai savo sprendimą paaiškino paprastai: sužinoję, kad daugiabučiuose namuose galima įkurti saugios kaimynystės grupes, ėmę svarstyti: o kodėl mums, nedidelės gatvelės kaimynams, to nepadarius?
„Mūsų gatvelėje yra vienuolika namų, ir dėl šios iniciatyvos visi kaimynai greitai sutarėme – juk papildoma apsauga nuo nusikaltimų nėra blogai. Didesnių rūpesčių dėl nusikaltimų pas mus nebuvo, gyvename kaip ir visas miestelis – pasitaiko smulkių buities įrankių vagysčių, kurą iš mašinų buvo išleidę. Dabar gi kai kur nors prireiks išvažiuoti ir palikti namus be apsaugos, galėsime būti ramesni – prižvelgsime vienas kito namuose esantį turtą“, – pasakojo Kalupio gatvės atstovė Audronė Škerbienė.
Pasak jos, grupės įkūrimo vienintelis tikslas – saugumas, kad gyventi būtų ramiau.

Patariama kreiptis į pareigūnus

Policijos pareigūnai, siekdami gyventojų supratingumo bei bendradarbiavimo, skatina žmones burtis į Saugios kaimynystės grupes.
„Įkurti tokią grupę nėra sunku, būtinas tik noras. Mes surenkame gyventojus, pristatome grupės perspektyvas, paaiškiname jos veiklos principą. Nėra taip, kad namas būtų apkabinėjamas vaizdo kameromis ar prie jo pastatomas budėti policijos pareigūnas, tai yra tarpusavio bendravimas, noras ir pastangos padėti vienas kitam“, – akcentavo A. Bubliauskas.
Išskirtinis požymis, kad name yra susibūrę bendruomeniški žmonės – informacinė lentelė, kurioje nurodyta, kad čia veikia saugios kaimynystės grupė.
Visais gyventojams rūpimais klausimais dėl saugios kaimynystės grupės įkūrimo galima kreiptis į prevencijos poskyrį arba pasiteirauti poskyrio viršininko telefonu 98 080.

One Reply to “Kaimynai nori gyventi saugiai”

  1. matas parašė:

    aktivistam dar venas mokestis —geriau po 1 pareiguna bute išlaikit

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*