Kūrybiškiems ir veikliems viekšniškiams – „Gerumo angelai“

„Gerumo angelo“ nominacijas gavę Viekšnių seniūnijos bendruomenių nariai, šventės organizatoriai bei svečiai. Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Liepos 2–6 dienomis Viekšniuose vyko tradiciniu tapęs renginių ciklas „Viekšnių kultūros vakarai“.
Šešis liepos vakarus čia skambėjo poezija, muzika, vyko kino seansai, parodytas spektaklis.
Renginių ciklas užbaigtas liepos 6-osios vakarą, kai miesto lauko estradoje viekšniškiams ir aplinkinių kaimų bendruomenių atstovams buvo įteikti „Gerumo angelai“.

Apdovanoti aštuoni asmenys

Pagerbti aktyviausius, kūrybiškiausius Viekšnių seniūnijos kaimų bendruomenių narius įteikiant jiems nominacijas „Gerumo angelas“ – nauja tradicija Viekšnių seniūnijos istorijoje.
Kalvio Česlovo Pečetausko nukaltos „Gerumo angelo“ statulėlės pirmadienį buvo įteiktos Užventėje gyvenantiems Genovaitei ir Algirdui Ukaniams, palnosiškėms Kristinai Lukoševičienei ir Birutei Marčiauskienei, Pakalupio bendruomenės nariui Aldoniui Eselinui, Viekšnių bendruomenės narei Raimondai Maneikienei, Gyvolių kaime gyvenančiai žolininkei Jadvygai Balvočiūtei, Kapėnų kaimo bendruomenės narei Emilijai Akavickienei.
Nominantus išrinko seniūnijos teritorijoje esančių kaimų bendruomenių nariai.

Pritarė, kad nominacija reikalinga

Idėja, kad reikia surengti nominacijų vakarą ir pagerbti veiklius, kuriančius, savo gerumu besidalijančius seniūnijos žmones, kilo Viekšnių kultūros centro darbuotojams.
Dar vasario mėnesį buvo sukviesta kultūros centro taryba.
Jos nariai yra ir Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius, ir kalvis Č. Pečetauskas, Viekšnių bendruomenės pirmininkė, kultūros centro darbuotojai. Tarybos nariai šiai idėjai pritarė, o Č. Pečetauskas pasisiūlė nukalti „Gerumo angelo“ statulėles.

Nuotraukoje – Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius ir Viekšnių kultūros centro direktoriaus pareigas laikinai einanti Inga Gudauskienė. Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Vėliau diskusijai buvo pakviesti ir bendruomenių pirmininkai. Jie irgi pritarė idėjai pagerbti aktyviausius bendruomenių narius. Tiesa, buvo planuojama „Gerumo angelus“ įteikti Lietuvos nepriklausomybė atkūrimo dieną, tačiau ketinimus pakoregavo koronaviruso pandemija.
„Iš pradžių svarstėme: gal reikia iš įstaigų rinkti veikliausius, bendruomeniškiausius, aktyviausius žmones. Vis dėlto nutarėme, kad kaimų bendruomenės apima visos seniūnijos teritoriją ir būtent jose reikia ieškoti žmonių, visuomeninei veiklai negailinčių savo laiko bei jėgų“, – sakė Inga Gudauskienė, laikinai einanti Viekšnių kultūros centro direktoriaus pareigas.

Tikisi, kad vyks kasmet

Pasak „Santarvės“ pašnekovės, po nominacijų įteikimo ceremonijos praėjus keletui dienų, kultūros centro darbuotojai vis dar yra pakylėti. Jie tikisi, kad gerų emocijų pasisėmė ir šventėje dalyvavę viekšniškiai, seniūnijoje veikiančių kaimo bendruomenių nariai.
I. Gudauskienė bei jos kolegos puoselėja viltį, kad „Gerumo angelo“ nominacijų įteikimas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną taps gražia kasmetine Viekšnių miesto tradicija.
„Buvo bendruomenių, kurių atstovai sakė: arba nė vieno nominanto neturime, arba turime du lygiaverčius nominantus. Mes, organizatoriai, galvojome taip: šiemet įteikime vienam kuriam nors asmeniui iš tos konkrečios bendruomenės, o kitąmet – kitam. Tačiau bendruomenės turėjo savų argumentų. Juos išgirdę nusileidome, sutikome apdovanoti du žmones“, – pasakojo I. Gudauskienė.
Jos teigimu, „Gerumo angelai“ įteikti žmonėms, kurie ne užrakina savo širdies gerumą, o juo dalijasi su kitais.
„Tos nominacijos nebuvo skirtos vien tik už konkrečius pasiekimus, darbus. Tiesiog norėjosi padėkoti tiems žmonėms, pagerbti juos už bendruomenių vardo garsinimą. Tai yra darbštūs, aktyvūs savų bendruomenių šviesuliai“, – kalbėjo viekšniškė.

Visada bus kam padėkoti

Niekam ne paslaptis, kad dažniausiai visuomeninėje, bendruomeninėje veikloje dalyvauja vis tie patys asmenys. Naujų veidų atsiranda retai. Todėl pašnekovės paklausėme: ar po kelerių metų neatsitiks taip, kad nebebus ko apdovanoti.
Nominacijos iniciatoriai tai apgalvojo ir tikina, kad kam skirti nominacijas yra ir požiūrio, ir kūrybiškumo klausimas.
„Juk nominacija gali būti įteikta ir mažųjų bendruomenių nariams. O gal naujakuriams, kurie vienoje ar kitoje bendruomenėje dar darbais nesužibėjo, bet kurie bando įsilieti? Galbūt galima paskatinti įmonę, kurios atstovai paremia vienokios ar kitokios iniciatyvos įgyvendinimą? Tiesiog reikia paieškoti, nes juk kiekvieną žmogų yra už ką paskatinti, už ką jam padėkoti, kuo pasidžiaugti. Žodžiu, tai ateities klausimai“, – apibendrino I. Gudauskienė.
Pašnekovė pareiškė padėką visiems, kas prisidėjo prie to, kad „Gerumo angelų“ įteikimo vakaras įvyktų ir kad jis būtų jaukus, šventiškas.
Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

2 Atsakymai į “Kūrybiškiems ir veikliems viekšniškiams – „Gerumo angelai“”

  1. Jo parašė:

    Kaip ir rimkienei

  2. vietinis parašė:

    Nežinau kaip Jums atrodo,bet Nagienei apie”Gerumo angelo”nominaciją – pasvajoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*