Nedrausmingiausi pėstieji – vyrai

Šiemet už pažeidimus nubausti 92 pėstieji ir dviratininkai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kelių policijos surengtos akcijos parodė, kad eismo taisykles labiau linkę pažeisti vyrai.
Dešimties mėnesių pažeidimų statistika liudija, kad nedrausmingų eismo dalyvių rajone mažėja.

Atsipirko perpus mažesnėmis baudomis

Nuo spalio vidurio sustiprinus pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę, mūsų rajone už įvairius pažeidimus buvo nubausti septyni pėstieji.
Šeši iš jų kirto važiuojamąją kelio dalį, nors visiškai šalia yra įrengtos pėsčiųjų perėjos, vienas nubaustas už tai, kad tamsiu paros metu ėjo keliu be jokio šviesą atspindinčio elemento.
Visi nubaustieji – vyrai, amžiaus nuo 26-erių iki 65-erių metų, visi jie baudų nusipelnė Žemaitijos ir Laisvės gatvėse, tai yra ten, kur pėsčiųjų perėjos ir šviesoforai yra vos ne kas keliolika metrų.
Pagal administracinį nurodymą, jiems visiems skirtos keturiasdešimties litų baudos – perpus mažesnės negu numatyta už tokius pažeidimus. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už tokius nusižengimus gresia bauda nuo 80 iki 140 litų.
Vienintelis pažeidėjas –22-ejų metų Gyvolių kaimo gyventojas J. L., nubaustas už tai, kad tamsiu paros metu ėjo važiuojamąja kelio dalimi be šviesą atspindinčio elemento. Vaikinas lapkričio pirmąją pusę šešių ryto žingsniavo keliu Mažeikiai-Kuršėnai.

Nelaimės verčia atkreipti dėmesį

Kaip informavo Mažeikių rajono kelių policijos poskyryje, šiemet už pažeidimus nubausti 92 pėstieji ir dviratininkai.
Pastebima tendencija, kad šios kategorijos eismo dalyvių mūsų rajone kasmet nubaudžiama vis mažiau – pernai baudos skirtos 187-iems, užpernai – 314-ai, 2009 metais – 368-iems asmenims.
„Tokios prevencinės priemonės yra būtinos – tarp šiais metais avarijose sužeisto 61 eismo dalyvio –  dvylika  pėsčiųjų ir šeši dviratininkai, vienas iš kurių žuvo. Kad šie skaičiai būtų kuo mažesni, šio mėnesio pabaigoje ir gruodžio pradžioje visą savaitę vėl bus sustiprinta elgesio keliuose kontrolė“, – informavo rajono kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Per pusę mėnesio Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje keturių rajonų teritorijoje buvo nubausti 44 pėstieji ir 21 dviratininkas, šalyje baudas teks mokėti daugiau kaip tūkstančiui pėsčiųjų, beveik pusšešto šimto dviratininkų ir šešiolikai vadeliotojų.

Kontroliavo greitį

Paskutinėmis spalio dienomis į šalies kelius išvažiavo patrulių ekipažai, apsirūpinę nešiojamaisiais greičio matuokliais.
Mažeikiškiai patruliai per tris dienas mieste ir rajone nustatė tris leistino greičio viršijimo atvejus.
Greitis viršytas nuo 20 iki 30 kilometrų per valandą, už tai gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų. Nustatyta ir dar penkiolika kitų kelių eismo taisyklių pažeidėjų.
Leistino greičio nesilaikymas Mažeikių rajone – dažniausiai policininkų registruojamas pažeidimas: iš 2490 šiemet nubaustų pažeidėjų, net 813 – viršijusieji greitį.
Pareigūnai pastebi, kad ir tokių pažeidimų mažėja – pernai nubausta 1013 greičio mėgėjų, užpernai – 1314.
Šalyje per tris dienas išaiškinti 849 leistino greičio viršijimo atvejai.
Lapkritį numatytos dvi akcijos: 12-18 dienomis pareigūnai kontroliuos, ar laikomasi reikalavimo segėti saugos diržus ir ar tinkamai vežami vaikai; 23-25 dienomis bus tikrinamas eismo dalyvių blaivumas.

One Reply to “Nedrausmingiausi pėstieji – vyrai”

  1. :) parašė:

    Ir cia vyrai pirmauja:D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*