Pievėnuose – 590-ojo kaimo jubiliejaus šventė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitą šeštadienį, liepos 30-ąją, Pievėnų kaimo gyventojai bei visi, vienaip ar kitaip susiję su šiuo kaimu, kviečiami į šventę – „Pievėnams 590“.
Šventės dalyvių laukia turininga programa: išsami pažintis su kaimo istorija, kultūrinėmis vertybėmis, koncertas ir vakaronė.

Vyks konferencija

Šventė tradiciškai prasidės šv. Mišiomis Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje – Mišių pradžia 13 valandą.
Mišioms pasibaigus, čia pat vyks konferencija „Pievėnams 590“. Apie Pievėnus istorijos vingiuose kalbės rajono Savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė, Lietuvos dailės akademijos (VDA) Dailės istorijos ir teorijos katedros vedėjas Helmutas Šabasevičius papasakos apie iš Pievėnų kilusį skulptorių Bronių Pundzių, jo gyvenimą ir kūrybą.
Nemažas dėmesys konferencijos metu bus skirtas unikaliosioms Pievėnuose vykstančioms Velykoms: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinis bendradarbis Povilas Kriščiūnas skaitys pranešimą „Pievėnų Velykų priešaušriai“, taip pat bus pristatyta Žemaitijos Nacionalinio parko Kultūros paveldo skyriaus vedėjos Aldonos Kuprelytės parengta vaizdo medžiaga apie pievėniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų puoselėjamus velykinius papročius.

Laukia ir linksmybės

Supažindinimą su Pievėnų Velykomis pratęs VDA studentės Mortos Spalvytės baigiamojo darbo „Pažintinis objektas. Teatralizuota šv. Velykų naktis Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje“ pristatymas, o istorines dainas atliks mažeikiškiai Eglė ir Darius Ereminai.
„Konferencijos temos parengtos tokios, kad pievėniškiai išsamiau susipažintų su savo kaimo vertybėmis, suprastų, kokią reikšmę istoriniame, kultūriniame kontekste turi tai, kas jiems atrodo įprasta“, – kalbėjo paminklotvarkininkė R. Končiutė-Mačiulienė.
Pasibaigus konferencijai apie 17 valandą šventinė eisena nuo kaimo bažnyčios patrauks buvusių Kultūros namų link: čia vyks iškilmingas minėjimas ir Pievėnų jubiliejui skirto paminklinio akmens atidengimas.
Nuo 18 valandos koncertuos Antano Erlickio vadovaujamas Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Subatvakaris“ ir vietos saviveiklininkai. Po to vyks vakaronė, linksma gegužinė.
Mažųjų pievėniškių lauks Vaikų kampelis su batutu, žaidimais ir įvairiais siurprizais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video