Pikeliškiai sieks Lietuvos rekordų

Verpimo rateliai buvo renkami ne tik iš Mažeikių rajono, bet ir iš Telšių, Skuodo, Plungės bei kitų vietovių. Nuotr.
iš asmeninio archyvo

Pikeliškiai ruošiasi bene didžiausiai verpimo ratelių parodai šalyje.
Keturis mėnesius iš įvairių rajono vietų buvo renkami senąjį amatą – verpimą – menantys daiktai. Rugpjūčio 25-osios popietę visų surinktų eksponatų paroda bus atidaryta Pikeliuose, pievelėje prie kultūros namų. Čia bus siekiama ir rekordo „Masiškiausias verpimas rateliais“.

Surinko iš įvairių vietų

Renginio organizatorė Eliutė Pocevičienė savo idėją siekti Lietuvos rekordo, surengiant didelę verpimo ratelių parodą Pikeliuose, išsakė dar per šių metų Kaziuko mugę, vykusią Židikuose. Moters teigimu, ši idėja susilaukė dėmesio – net septyni mugės dalyviai pasiūlė parodai turimus verpimo ratelius.
Darbas įsibėgėjo. Buvo surengta ekspedicija – verpimo ratelių paieška. Savanoriai Saulė ir Evika Švažaitės, Augustė Viligailė Tarvydaitė, Eligijus Visockis, Gediminas Pocevičius kelias savaites kalbino Pikelių miestelio žmones paskolinti ratelius ir sunešė juos į Pikelių kultūros namus.
Vėliau prie ekspedicijos prisijungė žmonės iš Mažeikių miesto ir rajono, Telšių, Skuodo, Plungės. Visi eksponatai bus sunumeruoti ir aprašyti.

Verps rateliais

E. Pocevičienė mano, kad parodos dalyvius turėtų sudominti ant surinktų verpimo ratelių nurodyti vietovardžiai, nes kai kurių kaimų jau nebėra, o kitur gyvena vos po vieną du žmones.
Verpimo ratelių parodoje numatoma pateikti per 100 eksponatų.
Po oficialaus verpimo ratelių skaičiavimo, fotografavimo bus siekiama rekordo „Masiškiausias verpimas rateliais“.
Renginyje taip pat vyks rankdarbių mugė, įvairios edukacinės veiklos, pikeliškių moterų klubo arbatžolių kolekcijos pristatymas. Koncertuos Skuodo, Mažeikių rajonų kultūros centrų saviveiklininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*